Jak sprawdzać ile godzin kierowca był na trasie

Sprawdzanie czasu pracy kierowcy jeszcze do niedawna było dość trudne. Prawda była taka, że kierowcy kursowali dużo więcej godzin niż powinni w ciągu doby, bo woleli szybciej się wyrobić z zakończeniem zlecenia.

Jazda samochodem,  kierowca

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Ale dziś już w taki sposób działać nie mogą, bo jest coś takiego jak analiza czasu u kierowców. W jaki sposób sprawdza się to przez jaki czas kierowca jechał? Otóż pomocą są tachografy i przedsiębiorstwa, które podejmują się analizowania wyników. Nie musimy sami, będąc szefem kierowców, sprawdzać pracy każdego kierowcy, możemy mieć na swoich usługach firmę, która będzie w stanie nam w tej kwestii wszystko zorganizować. Będziemy wiedzieli jak wiele dany kierowca przejechał kilometrów i jak dużo czasu mu to zajęło. A najlepsze jest to, że łatwiej będzie planować kolejne przejazdy poszczególnych kierowców. Warto pomyśleć o inwestowaniu w usługi firmy, która jest w stanie wszystko przeanalizować i rozliczyć, a do tego jeszcze przeprowadzi szkolenie dla kierowców, które pokaże w jak najlepszy sposób korzystać z możliwości, o których kierowcy nie zawsze mają pojęcie. Praca kierowcy – wady i zalety

Doradztwo Transportowe

Autor: Olender
Źródło: http://www.kontrolaitd.pl/

Ogólnie, gdy zaczniemy myśleć o pracy kierowcy to widzimy raczej plusy. Jeżeli dana osoba uwielbia jeździć samochodem to, czemu nie miałby na tym zarobić. Tak, więc faktycznie dobrze pomyśleć czy idealną pracą dla na nie byłoby bycie kierowcą. Ale zanim zostaniemy pełnoprawnym kierowcą musimy pozdawać egzaminy na prawo jazdy i to zdarza się, że w kilku kategoriach i do tego później, gdy już będziemy zatrudnieni w którejś z firm w roli kierowcy, to dalej będą nas czekały szkolenia. Bo nie każdy wie, że są szkolenia kierowców. Niektórym się wydaje, że starczy zrobić prawo jazdy i już. Ale tak nie jest, praca zawodowego kierowcy jest związana z wieloma sprawami, o których osoba jeżdżąca, na co dzień do pracy lub po zakupy i kilka razy w czasie roku do rodziny na drugi koniec naszego kraju, zupełnie nie ma pojęcia, o tym, z czym boryka się zawodowy kierowca. Każdy kierowca wie, że po określonym czasie jazdy ma obowiązek zrobić sobie przerwę, wie również, w których godzinach może wsiadać za kółko.

Tak zaciekawił Cię ten temat, że masz ochotę na kolejne artykuły? Żaden problem. Po prostu wejdź w łącze do serwisu (https://www.hurtopony.pl/opony-rolnicze-16.9-0-28.html) i czytaj dalej.

A w trakcie szkoleń dowiaduje się wielu rzeczy, które pomagają mu w jego pracy. Szkolenia są różne, np. z obsługi urządzeń, które muszą zostać umiejscowione w kabinie, a czasem z tego jak nie rozpraszać się za kierownicą.