W wielu firmach konieczny jest specjalista jakim jest trener sprzedaży. Kim jest taki trener?

Gdy sprawę przemyślimy dojdziemy do wniosku, że funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa opiera się w zasadzie w szczególności na sprzedaży. Może być to sprzedaż produktów lub usług – w gruncie rzeczy wszystko się do niej sprowadza. Stąd też w wielu firmach niezbędny jest specjalista jakim jest trener sprzedaży Wrocław. Kim jest taki trener? Pozyskać klienta nie jest łatwo, w szczególności wówczas, gdy proponujemy mało popularny produkt na rynku bądź też na udostępniane przez nas usługi istnieje niewielkie zapotrzebowanie. W takim wypadku rola trenera sprzedaży jest niezwykle istotna.

trener

Autor: AFGE
Źródło: http://www.flickr.com
Musi on nauczyć pracowników odpowiedzialnych za sprzedaż jak efektywnie powinni się nią zająć, aby wyniki były rzeczywiście zadowalające. Klienta trzeba skutecznie przekonać do swoich racji. Należy mu pokazać zalety oferowanych produktów, to jakie korzyści osiągnie, gdy je zakupi. Co ważne też, trzeba go w szczególności odpowiednio dobrze poinformować. Brak informacji to najważniejszy problem w przypadku sprzedaży dóbr czy usług. W wielu przypadkach potencjalni klienci nawet nie mają świadomości, że mogliby skorzystać z danego produktu, gdyby w ogóle mieli świadomość jego istnienia. trener (zobacz szkolenie assessment center) sprzedaży właśnie na takie kwestie zwraca uwagę w trakcie szkoleń pracowników. Kto może być trenerem (zobacz kursy menedżerskie) sprzedaży? –

Niestety nie każdy ma zdolności do tego, żeby umiejętnie przedstawić ofertę, aby zwrócić czyjąś uwagę na korzyści danego produktu czy sługi i aby przekonać innych do swoich racji. Trenerem może być jedynie taka osoba, która ma w tym obszarze duże doświadczenie i to poparte różnymi rekomendacjami. Ponadto oczywiście taka osoba powinna posiadać konkretne umiejętności miękkie, aby tak samo edukowanie innych, jak i sprzedawanie przynosiły spodziewane efekty. Należy do nich w szczególności komunikatywność, empatia, wysokie umiejętności negocjacyjne i otwartość na drugiego człowieka oraz jego potrzeby.

trener sprzedażowy

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com
Osoba trenera edukującego w tym zakresie jest mile widziana w każdej firmie, przynajmniej na etapie edukowania pracowników w zakresie efektywniejszego oferowania usług. Warto zacząć współpracę z trenerem jeżeli nasza dotychczasowa sprzedaż nie przynosi oczekiwanych wyników. Zawsze możemy to zmienić, wystarczy zastosowanie umiejętnych technik, które trener sprzedaży ma w przysłowiowym paluszku.