Jakimi sposobami pomnożyć pieniądze?

Jeszcze kilka lat temu podstawowym przywilejem klientów bankowości prywatnej była możność negocjowania oprocentowania lokat albo noszenie w portfelu prestiżowej złotej lub platynowej karty kredytowej. Te zabiegi wystarczyły, by wśród zwykłych odbiorców wzbudzać zazdrość. Dziś jest to tylko niezbędne minimum. Współczesny private banking oferuje o wiele więcej. Większość bogatych odbiorców oczekuje, że bank po prostu zaopiekuje się ich pieniędzmi – zaproponuje sposób ich zainwestowania dostosowany do ich apetytu na zysk jak i ryzyko.

inwestowanie kapitału

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Już kilkaset tysięcy złotych płynnej gotówki wystarczy, żeby powierzyć pieniądze przedsiębiorstwu asset management, a więc na zlecenie zarządzającej aktywami. Nie są to jeszcze inwestycje indywidualne. Takie przedsiębiorstwa oferują często kilka gotowych strategii inwestycyjnych. Prywatne Fundusze inwestycyjne asset management dają klientom dużo więcej możliwości inwestycyjnych (inwestowanie w funduszach). Mogą oni korzystać z szerszej gamy instrumentów finansowych. Asset menedżerowie mogą także odważniej inwestować na zagranicznych rynkach, a opłaty ponoszone przez bogatych odbiorców są niższe niż w przypadku zwykłych funduszy. W zamian za opłaty manipulacyjne i za zarządzanie coraz częściej operuje się wynagrodzeniem w postaci premii za ,,ekstra” zyski.

Asset managerowie chętnie tworzą też portfel inwestycji zadedykowany jednej osobie. Wtedy to właściciel decyduje co i ile chce mieć w swoim funduszu. W tym wypadku Rzecz jasna trzeba dysponować większą gotówką.. Klient mający odpowiednie fundusze może zamówić sobie też prywatny produkt strukturyzowany. Kilka lat temu były to inwestycje wyłącznie oferowane odbiorcom bankowości prywatnej. Dzisiaj banki obniżyły progi wejścia oraz oferują je też drobnym inwestorom. Tzw. struktury to produkty, w których na zysk ma wpływ opcja, czyli w uproszczeniu zakład o to, w jak w przyszłości zachowa się tzw.idź do serwisu urząd skarbowy rozliczenie przez internet urząd skarbowy rozliczenie przez internetinstrument bazowy.

I tym sposobem bogaci odbiorcy mogą wykreować sobie prywatną opcję na wzrost lub spadek dowolnego indeksu giełdowego, waluty – dolara, złota, ropy naftowej czy bawełny. Nie istnieją przeszkody, żeby na strukturę złożyło się kilku bogatych inwestorów. Zwykle zresztą ma to miejsce. Inwestycja w produkt wielu osób pozwala zaangażować mniejszej kwoty aktywów, a więc zwiększa to dywersyfikację portfela.Inwestowanie sporych pieniędzy przez najbogatszych odbiorców banków nie gwarantuje oczywiście ponadprzeciętnych zysków. Równie dobrze na elitarnych inwestycjach można też stracić, ale wielkie pieniądze otwierają możliwości inwestycji w prywatne fundusze inwestycyjne, które są niedostępne dla przeciętnego klienta.