Zakładasz własną firmę? Nie pamiętaj o istotnych kwestiach związanych z rozliczeniami!

Niemałe bezrobocie, które w naszym kraju utrzymuje się już od naprawdę długiego czasu sprawiło, że coraz więcej osób decyduje się na założenie swojej firmy. To dla wielu osób było jedynie wyjście, które umożliwiało uniknięcie braku zatrudnienia. Tworząc własną firmę, powinno się jednak pamiętać o wielu kwestiach oraz innowacyjnych rozwiązaniach, które istotnie mogą ułatwić jej prowadzenie.

Pojęciem, które w ostatnich kilku latach zyskało ogromną popularność jest z całą pewnością business intelligence. Bardzo dużo osób pyta jednak co to tak naprawdę jest. Business intelligence określane jest również jako analityka biznesowa. Jest to termin, którego znaczenie jest naprawdę bardzo szerokie. Najprościej definiuje się je jako proces, który przekształcić dane w konkretne informacje, a z kolei zdobyte informacje w określoną wiedzę. To właśnie owa wiedza ma prowadzić do zwiększenia konkurencyjności istniejącej firmy. Trzeba pamiętać, że to właśnie wysoka konkurencyjność sprawia, że możliwe jest odniesienie przez konkretną firmę sukcesu.
finanse

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Analityka biznesowa to narzędzie pracy różnych menedżerów oraz specjalistów, którzy w trakcie pracy zajmują się dokonywaniem najróżniejszych analiz, a na ich podstawie opracowywaniem określonych strategii działania. Im większe jest zaawansowanie prowadzonych analiz, tym bardziej specjalistyczna wiedza wymagana jest od pracowników, którzy je przeprowadzają. Każda firma, której właściciel podejmuje decyzję o prowadzeniu analityki biznesowej, musi stać się miejscem pracującym na najwyższym poziomie, w którym zatrudnia się jedynie doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników. Business intelligence potrzebuje bowiem szerokiej wiedzy i nie może być dokonywane przez laików, którzy niezbyt się na tym znają.

finanse

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Takie osoby mogłyby bowiem zrobić więcej szkody niż dobrego. Źle robione analizy, a tym samym źle opracowane strategie działania to bowiem na ogół naprawdę duże ryzyko tego, że firma odnotuje dużą stratę finansową. O ile w grę wchodzą pieniądze problem jest jeszcze mniejszy – zawsze można je odrobić. Gorzej, jeżeli strata dotyczy pozycji, którą firma zajmowała na rynku lub nosi cechy straty wizerunkowej. Wtedy konsekwencje mogą być dużo większe.

W każdej firmie ma miejsce również rozliczanie delegacji.

Jeżeli masz zamiar uzupełnić swą znajomość rzeczy w tej tematyce, to czytaj to (http://www.certificator.eu/en/certification-handbook/certification-of-food-products.html) następne wiadomości. Wystarczy wejść w podany link.

Należy to robić zgodnie nie tylko z opracowanym w firmie regulaminem, ale także aktualnymi rozporządzeniami prawnymi w tej kwestii. Rozliczanie delegacji zazwyczaj rozpoczynane jest przez osoby zatrudnione w dziale kadr, a kończone przez osoby pracujące w dziale finansowym. Aby delegacja mogła być rozliczona, pracownik powinien dostarczyć do firmy dokumenty , które potwierdzają, że brał w niej udział. Zazwyczaj firmy wymagają na przykład biletu na pociąg lub autobus lub rachunku za paliwo.