Czym zajmuje się rzeczoznawca majątkowy i jak nim zostać?

Gdy potrzebujemy osoby zajmującej się wycenianiem nieruchomości, odpowiednim kandydatem będzie rzeczoznawca majątkowy. Rzeczoznawcy działają jako jednoosobowe przedsiębiorstwa lub zatrudnieni są przez większe jednostki. Są oni także wynajmowani przez banki, które często potrzebują wyceny mieszkań przy kredytach hipotecznych. Czym tak naprawdę zajmuje się rzeczoznawca majątkowy i jak nim zostać?

rzeczoznawca majątkowy

Autor: manishibhatt
Źródło: http://www.flickr.com
Przyszły rzeczoznawca majątkowy ma obowiązek podejść do egzaminu. W dodatku musi mieć stopień naukowy magistra oraz studiować podyplomowo na kierunku dotyczącym wyceny.

Czy chcesz poznać opisywaną problematykę z zupełnie innej perspektywy? Jeśli tak, to zobacz również wpisy z witryny (http://www.mpgold.pl/kategoria/zloto/), które znajdziesz gdy klikniesz tego linku.

Rzecz jasna jeżeli program studiów magisterskich obejmował te zagadnienia, nauczanie podyplomowe nie jest już niezbędne. Zdanie egzaminu to jednak nie koniec. Przyszły rzeczoznawca majątkowy musi odbyć praktykę trwającą rok. Rzeczoznawca przeprowadza wycenę nieruchomości razem z dobrami, które znajdują się na wycenianym obszarze.

Nieprawidłowym jest jednak mylenie rzeczoznawcy z pośrednikiem. Rzeczoznawca majątkowy tylko wycenia. Wszelkie działania sporządzane są na piśmie, oczywiście w pełni zgodnie z prawem. Zabronione jest wycenianie nieruchomości rzeczoznawcy przez niego. Nie można wykonać wyceny własnych nieruchomości oraz tych, należących do rodziny. Choć rzeczoznawca majątkowy to zawód bardzo dobrze płatny, należy wziąć pod uwagę, że studia podyplomowe, egzamin oraz przeprowadzone praktyki to bardzo duży koszt, co na pewno trzeba wiedzieć. W dodatku rzeczoznawca majątkowy musi cały czas dokształcać się i doskonale znać obowiązujące normy.

Jeżeli potrzebujemy wyceny, odnalezienie rzeczoznawcy nie powinno być niełatwe oraz pracochłonne.

Ten odnośnik do serwisu szkolenia zawodowe opole prowadzi do bardzo ciekawej witryny, która ma równie interesujące informacje na opisywany temat.

Aktualnie niemal wszystkie oferty dostępne są w Internecie. Wyszukiwanie jest bardzo proste. Należy jedynie wprowadzić odpowiednią frazę, w tym wypadku „rzeczoznawca majątkowy”, bardzo dobrze jest sprecyzować o miasto, które nas interesuje, wtedy wyniki będą najbardziej dopasowane do naszych potrzeb. Na stronach zapoznamy się skrupulatnie z ofertą, niejednokrotnie poznamy także wykaz kosztów oraz rekomendacje poprzednich klientów. Dlatego też możemy wybrać najlepszą ofertę.

Jak więc dokładnie widać rzeczoznawca majątkowy to zawód bardzo wymagający. Osoba, która chce się tego podjąć, powinna bardzo się do tego przygotować i przede wszystkim naprawdę intensywnie się uczyć. Wykonywane wyceny powinny być przeprowadzone bardzo dokładnie. Błędy są niemal niedopuszczalne. Dodatkowo egzaminy oraz praktyka są niełatwe. Nad podjęciem się sprawowania tego zawodu, trzeba się mocno zastanowić, jednak warto wspomnieć, że jest on również bardzo ciekawy, a wkładany trud z pewnością się opłaci.