W jaki sposób najlepiej ubezpieczyć samochody ciężarowe? Jest wiele wyznaczników dobrego wyboru ubezpieczyciela, sprawdź na jakie aspekty zwrócić uwagę

Firmy transportowe są zmuszone zapłacić za zakup oraz zarejestrowanie zakupionych pojazdów, jednak nie są to jedyne wydatki. Prowadząc firmy transportowe lub inną działalność gospodarczą z użyciem samochodów ciężarowych, kierownicy tych firm muszą się liczyć z kosztami ich eksploatacji, jak i z ubezpieczeniem tych pojazdów.

Ciężarówki
Napisane przez: Jean-Pierre
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeśli firma ma jeden czy dwa samochody ciężarowe, to koszt ich ubezpieczenia raczej nie zrujnuje finansów firmy, ale jeżeli jest to firma typowo transportowa – to ubezpieczenie ciężarówek będzie generowało znaczny wydatek. Z pewnością właściciele tych wozów będą zmuszeni zakupić obowiązkowe ubezpieczenie OC, a kwota jaką trzeba będzie zapłacić uzależniona jest od wielu elementów: miejsca, a także od firm ubezpieczeniowych, których oferta jest dość zróżnicowana. Właściciele pojazdów powinni dokładnie ją przeanalizować - ubezpieczenia komunikacyjne DBK Group.

Zakres ochrony ubezpieczenia OC został ustawowo dokładnie określony, dlatego zakres ochrony, jaki oferują firmy ubezpieczeniowe, jest ten sam, lecz cena zmienia się u wszystkich ubezpieczycieli. Żeby dokonać rozliczeń jak i dobrych porównań kwot jakie trzeba zapłacić za ubezpieczenia OC auta dostawczego, należy wciąć pod uwagę jakieś kryteria dotyczące samochodu, właściciela oraz regionu, w którym firma świadczy swoje usługi. Rozbieżności w kosztach ubezpieczenia są spore, dlatego zagadnienie finansowanie pojazdy ciężarowe można rozumieć różnie - w zależności od czynników branych pod uwagę - ubezpieczenia komunikacyjne DBK.

Zobacz również

W jaki sposób uregulować kwestie ubezpieczenia auta?

ubezpieczenie
Zaczerpnięte z: ab-ubezpieczenia.pl
Posiadanie przez nas samochodów ma dzisiaj miejsce na niezmiernie znaczącą skalę. Praktycznie żadna osoba z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie dobrego funkcjonowania w otaczającej nas realności bez ich użycia. Pomagają one nam bowiem łatwo przedostać się w wyselekcjonowane przez nas miejsce. W związku z takim stanem rzeczy chcemy za wszelaką cenę posiadać prywatny środek przewozu, jaki będzie mógłby być przez nas użytkowany.


Samochody ciężarowe
Napisane przez: Glen Wallace
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Bardzo potrzebna jest analiza rynku ubezpieczeniowego. Jedni ubezpieczyciele uznają przebieg naszego wcześniejszego ubezpieczenia, niektórzy jednak nie – niestety wówczas cena ubezpieczenia drastycznie wzrasta. Również to trzeba mieć na uwadze, iż najczęściej firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę to, czy ciężarówka jest własnością jednej osoby mającej działalność gospodarczą, czy spółki. Jeśli mamy do czynienia ze spółką, to kwota ubezpieczenia OC jest wyższa. Ubezpieczenie AC to już zupełnie inna historia. Jest ono znacznie droższe i bardziej złożone. Najlepiej kupować tego typu ubezpieczenia w pakietach, tak jak ubezpieczenia nieobowiązkowe OCP i OCS. Ze szczegółami takich ubezpieczeń trzeba zapoznać się w oddziałach ubezpieczycieli.
17/08/18, 08:32:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.