Trudne życie szefa firmy. Jak się z tym uporać?

Każdy z nas marzy o tym, żeby założyć swój biznes i żyć jak król. Tymczasem współczesność nie bywa taka kolorowa. Zostanie właścicielem firmy to dużo problemów, o których nie ma pojęcia zwyczajny Polak.

Po pierwsze przyjemność z

pismo

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

założenia biznesu niweluje papierkowa robota. Trzeba np. ogarnąć księgowość oraz wpis do KRS (zobacz – jak zrobić wpisy do KRSu), gdy ma się zamiar założyć legalny interes. Skarbówka nie odpuści najmniejszego uchybienia i jak wskazują różne przykłady, urzędnicy mogą uprzykrzyć codzienność pracodawcy. Urzędnicy to tak naprawdę najgorsza zmora firm. Mnóstwo z nich nie przeżyło zderzenia z urzędnikami.

Kiedy masz działalność jednoosobową, to nie ma takiej tragedii. Kwestie formalne można zrobić samemu przy szczypcie zaparcia. Jeżeli jednak zatrudniasz pracowników, sytuacja się komplikuje. Należy opracować proces zatrudniania, zarejestrowanie lub wyrejestrowanie pracownika z ZUS, należy zorganizować nie tylko podatki, lecz także ubezpieczenia każdego człowieka. Warto sprawdzić: wyrejestrowanie pracownika z zus. Pracy jest za dużo na pojedynczego szefa, tym bardziej jeśli zamierzasz w 100% poświęcić się rozwojowi biznesu. Tutaj już trzeba skontaktować się z księgowymi. Nie ma innego sposobu.

dokumenty

Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com

Bycie właścicielem przedsiębiorstwa to spora odpowiedzialność. To nie wyłącznie rozwój przedsiębiorstwa, promocja, sprzedawanie i opłacanie składek.

To także troska o pracowników. Tak, to dzięki tobie posiadają pracę, ale ty przez nich masz możliwość istnieć na rynku. Jeżeli nie zadbasz o zatrudnionych, w końcu odejdą, a nie ma nic gorszego dla przedsiębiorstwa, niż zwolnić dobrego pracownika do innej firmy.

Bycie szefem to także praca 24 godziny na dobę. Wymiar urlopu wypoczynkowego dla właściciela firmy nie ma porównania do wypoczynku zwykłego zatrudnionego. Co musisz wiedzieć: wFirma. Właściciel, zwłaszcza na początku biznesu, może sobie pomarzyć o urlopie. A jeżeli już uda mu się gdzieś wyrwać, rzadko przytrafia się dzień bez telefonu lub maila z pracy. Tymczasem muśl, że biznes się rozwinie i szybko da możliwość życia po swojemu, pozwala przezwyciężać niedogodności prowadzenia firmy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*