Skuteczne uzyskanie należności od zamawiających przy jednoczesnym braku przestojów w codziennej działalności firmy

Współcześnie kłopoty z uzyskaniem należności stają się coraz bardziej powszechne. Wiele firm w efekcie zwraca się w stronę opcji, które są w stanie zapewnić im nie tylko zwrot, ale również utrzymanie codziennej płynności finansowej.


Wśród coraz częściej wybieranych rozwiązań jest faktoring.


Drukarka laserowa Epson AcuLaser C1700
Napisane przez: Epson
Zaczerpnięte z: Epson


Zalety faktoringu są wielowymiarowe. Sam faktoring polega na wykupie przez zewnętrzną firmę zaległych faktur przy jednoczesnym wypłaceniu firmie uprzednio ustalonego % długu. W efekcie przedsiębiorstwo jest zdolne znacznie szybciej uzyskać na powrót swoje środki bez potrzeby angażowania sądu. Zalety faktoringu cenione są przez ciągle powiększającą się rzeszę progresywnie myślących przedsiębiorców. Najróżniejsze opóźnienia w spłacie za produkty jak i usługi są nie do przewidzenia, jednak są one perspektywą, z którą musi liczyć się każda firma. Brak spłaty za duże zamówienie jest w stanie skutecznie zmniejszyć pole działania przedsiębiorstwa lub nawet doprowadzić do bankructwa. Faktoring jest tu sprawdzonym rozwiązaniem na błyskawiczne zyskanie chociaż części środków – ustalony % wykupu nie pokryje całości kosztów, jednak może on sięgać wysokich pułapów – nawet 90%.


Zobacz również

Najpopularniejsze posady w branży komputerowej

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Zaczerpnięte z: empak.com.pl
Razem z postępem cywilizacyjnym zmieniają się upodobania na rynku pracy. Ogromny rozkwit towarzyszy sektorowi usług, w którym pracę otrzymują zwłaszcza uczniowie szkół wyższych , którzy chcą zarobić na swoje potrzeby.


kontakt


wydajność
Napisane przez: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Popularnym wariantem faktoringu jest tzw faktoring odwrócony definicja, którego mówi, że zabezpieczeniem będzie np. polisa ubezpieczeniowa nieruchomości albo ruchomości przedsiębiorstwa. W przypadku wariantu jak faktoring odwrócony definicja specjalnie nie różni się od definicji standardowego faktoringu. Jednak ten model gwarantuje szybsze uzyskanie z powrotem niezbędnej codziennej płynności finansowej. Na rynku działa sporo firm zajmujących się faktoringiem.


Znalezienie tej z ofertą, która możliwie najpełniej wpisywać się będzie w potrzeby jak i możliwości finansowe konkretnej firmy jest dobrym zabezpieczeniem swojej działalności na przyszłość.
18/06/04, 10:19:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.