Jakie zalety posiadają konsolidacyjne kredyty, z jakiego powodu warto o nich pomyśleć aby zmniejszyć swoje zobowiązania.

Jeszcze całkiem niedawno kredyty bankowe wcale nie były trudne do dostania. Starczyło pokazać dowód osobisty, powiedzieć ile się zarabiało i można było dostać naprawdę pokaźną kwotę. Jednak taka dostępność produktów kredytowych powodowała także, że niektórzy zaczęli wpadać w spiralę zadłużenia.

Kolejny kredyt nie był trudny do otrzymania, więc się go brało, bez zastanawiania się, jak się wszystko spłaci. I okazywało się nagle, że tych debetów, kredytów i rat do spłacania robiło się tak dużo, że coraz ciężej było je wszystkie spłacać, a raty zaczynały pochłaniać niemałą część zarobków. Wiele osób jest również w takiej sytuacji, że brało pożyczkom (zobacz pożyczki pod nieruchomość), kiedy warunki nie były zbyt korzystne. W efekcie ich pożyczki są po prostu kosztowne, ponieważ mają wysokie oprocentowanie.

kredyt

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

W obu tych przypadkach można pomyśleć o bardzo wygodnym rozwiązaniu w celu ograniczenia wysokości rat, jakim jest kredyt konsolidacyjny . Tego typu kredyty zaczynają się cieszyć coraz większą popularnością wśród klientów, ponieważ faktycznie mogą pozwolić na spore zredukowanie comiesięcznych obciążeń. A w niejednym przypadku dają także spore oszczędności w końcowych kosztach wszystkich pozaciąganych kredytach, zwłaszcza jeśli ich zabezpieczenie będzie stanowić hipoteka.

Konsolidacyjne kredyty są popularne z paru różnych powodów.

Wszystkie prezentowane tutaj informacje po przejściu do wpisu (https://psmtechnik.pl/reklamy-swietlne,8,pl) są bardzo interesujące, więc nie czekaj dłużej, tylko przeczytaj większą ilość wiadomości, które Cię interesują.

Przede wszystkim redukują kwotę zobowiązań co miesiąc, czasami dość znacznie. Niekiedy wiązać się to będzie z przedłużeniem spłaty kredytu, dzięki czemu można będzie sprawniej zarządzać wydatkami na co dzień. Poza tym po konsolidacji do spłacania będzie jedynie jedna rata w miesiącu, a nie kilka porozrzucanych po różnych terminach. Przede wszystkim prościej wtedy o tym pamiętać, a poza tym lepiej jest kontrolować swoje wydatki. Co ważne, przy tego typu kredytach da się konsolidować różne zobowiązania. Będą to więc nie tylko jakieś inne pożyczki gotówkowe i kredyty, ale także karty kredytowe oraz linie debetowe. Tym sposobem można w jednym kredycie łączyć parę różnych produktów, a wszystko zakończone tylko jedną ratą do zapłacenia. Banki proponują obecnie dwa typy kredytów konsolidacyjnych, różniących się pomiędzy sobą maksymalnym okresem spłaty i wysokością odsetek.

Przy mniejszych kwotach klienci wybierają jednak częściej kredyt bez żadnego zabezpieczenia, za to przy wyższych zobowiązaniach do konsolidacji dużo bardziej będzie się opłacał będzie kredyt na hipotece nieruchomości. Przede wszystkim można będzie otrzymać dużo dłuższy okres kredytowania, nawet do dwudziestu pięciu lat. Dodatkowo dzięki temu, że zabezpieczenie stanowi nieruchomość, to końcowe oprocentowanie takich produktów będzie sporo niższe.