Nie kochasz swej zajęcia – zostań agentem

Mówi się, że trudno o zawód, który można pozyskać prędzej aniżeli rzemiosło agenta ubezpieczeniowego. Wystarczy decyzja, krótkie szkolenie, egzamin państwowy i już posiadamy licencję. Jednak samo zdobycie uprawnień to najmniejszy kłopot. Później jest o wiele trudniej. Wielu z nas owej profesji nie obdarowuje specjalnym szacunkiem. Częstokroć stawiamy znak równości pomiędzy agentem i domokrążcą. I chociaż jedno z drugim nie ma nic wspólnego, jednakże specyfika pracy sprawia, iż oba zajęcia wydają się podobne.

pracownik w biurze

Autor: efile dotcom
Źródło: http://www.flickr.com

Wystarczy odwiedzić fora internetowe czy podpytać swego agenta ubezpieczeniowego, aby odkryć, iż wiele osób późno zdecydowało się na tą ścieżkę kariery. Skusiła ich możność dużych płac jak też duża dawka autonomii . W końcu agent sam jest sobie sterem, okrętem oraz żeglarzem. On postanawia ile jak też kiedy pracuje. Jednakże od czasu poświęconego na szukanie odbiorców i zawziętości – zależą przyszłe dochody. Życie jednak błyskawicznie weryfikuje początkowy entuzjazm. Większość wypala się bardzo szybko, pozostaje mała (zobacz program do małej księgowości) grupa. Ci, którym udaje się przeżyć najtrudniejszy czas, z reguły zostają w zawodzie na długo oraz rzeczywiście znakomicie zarabiają.
Jakie cechy powinien mieć dobry agent? Po pierwsze powinien umieć nawiązywać kontakty z ludźmi. Jasno wyrażać swe myśli. Trzeba

szkolenie pracowników

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

sporo przebojowości a także odwagi. Znacząca jest również odporność psychiczna.

W tejże pracy wyraz „nie” słyszy się niezmiernie często. Ktoś kto nie potrafi podnieść się po 40 telefonach, które kończyły się błyskawicznym „nie, dziękuję”, prędko załamie się, będzie się stresować oraz nie znajdzie w sobie motywacji ażeby wykręcić numer po raz setny. Agent musi być dobrym psychologiem. Należy potrafić słuchać ludzi, starać się ich zrozumieć, indywidualnie podchodzić do każdego z nich. Brzmi jak slogan, jednakże taka jest prawda. Nie możesz klepać wyuczonych formuł. Odbiorcę to nudzi, on nie potrzebuje poznać całej oferty przedsiębiorstwa. Pragnie żeby agent był jego doradcą. Zrozumiał jakie ma pragnienia, oczekiwania po czym zaproponował mu optymalną usługę (przeczytaj tutaj). Naturalnie agent powinien świetnie znać produkty, jakie ma do zaoferowania oraz potrafić dobrać ten najlepszy dla odbiorcy.

Jeśli masz ochotę uzyskać dodatkowe informacje na omawiany wątek, to przejrzyj serwis (pap-mediaroom.pl/polityka-i-spoleczenstwo/oddluzanie-korzyscia-dla-klienta-i-rynku-finansowego), która takie dane zawiera. Zapewne okażą się zajmujące.

O ile dostrzegasz w sobie wyżej przytoczone cechy nie czekaj i wpisz w wyszukiwarkę: praca agent ubezpieczeniowy.