Pomoc pod postacią jednego procenta – pomóżmy niepełnosprawnych

Wiele ludzi chce pomóc potrzebującym. W telewizji, w mediach społecznościowych ale też w radiu słychać o osobach potrzebujących. Często docierają do nas wiadomości o osobach chorych, którym potrzeba pomocy. Brakuje im często środków na operacje lub na bardzo drogą rehabilitację lub na leki.

A często bywa też tak, że te osoby potrzebują tego leczenia niemal przez całe swoje życie. Z tego powodu tak ważny jest ten 1 procent. Jeśli nasze dochody przekroczyły kwotę wolną od podatku i będzie trzeba rozliczać się ze Skarbówką to musimy wiedzieć, że możemy

rozliczenie podatków

Źródło: pixabay.com

przekazać 1% podatku na jedno z kont KRS. Będziemy musieli jedynie uzupełnić na deklaracji podatkowej parę dodatkowych pól i pieniądze zostaną przekazane na konto osoby, którą wybraliśmy. Nie kosztuje nas to nic, a naprawdę może pomóc wielu ludziom. Niektórzy uważają, że, jeśli jeden procent, to na przykład 40 złotych, to nie ma sensu tego przekazywać, bo to małe pieniądze, ale jeśli kilka osób wyśle taką kwotę to pozwoli uzbierają się jakieś bardziej sensowne pieniążki. Warto, więc o tym pomyśleć.

W jaki sposób oddać 1%

Często możemy usłyszeć o tym, że gdy chcemy pomóc komuś z jakiejś fundacji, to gdy będziemy rozliczać się z Urzędem Skarbowym można przekazać jeden procent podatku na wybraną osobę bądź też fundację. Ale jak przekazać 1%? Otóż nie potrzeba żadnych dodatkowych papierów jedyne, co musimy zrobić, to po prostu zerknąć na nasz PIT uważniej i tam dostrzeżemy, że poza wszystkimi koniecznymi do uzupełnienia polami są również pewne pola dodatkowe, na które możliwe, że do teraz nie zwracaliśmy uwagi. Owe pola to wspomniana możliwość przekazania jednego procentu dla ludzi będących w potrzebie. Trzeba je uzupełnić i już środki zostaną przekazane we właściwe miejsce

Tak, więc nim zabierzemy się za uzupełnianie naszej deklaracji podatkowej rzeczywiście powinniśmy wyszukać podopiecznego jednej z fundacji, któremu chcielibyśmy przekazać pieniążki. Tego typu pomoc jest realna i jest dla nas bez kosztowa.

Nasz wpis wydaje się być intrygujący? Masz chęć na więcej posty? Zatem nie ociągaj się i klikaj dystans plastikowy do zbrojenia w ten link.

Tak, wiec, gdy w ciągu roku nie mamy jak dać pieniędzy jakimś fundacjom, bo sami ledwo wiążemy koniec z końcem, to rzeczywiście ten raz do roku warto zabawić się w darczyńcę.