Które osoby są kluczowe na placu budowy? Jakimi rzeczami musi zająć się kierownik budowy?

Wznoszenie nowego budynku jest procesem trwającym długo oraz wymagającym dużego wkładu czasu oraz pieniędzy. Mają tego świadomość osoby, które zdecydowały się na prywatny domek wolnostojący.


Należy pomyśleć o wielu rzeczach. na przykład o zatrudnieniu odpowiednich osób. Co należy na ten temat wiedzieć?


reklama
Napisane przez: Azchael
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


To inwestor, czyli osoba, która daje środki na budowę domku jednorodzinnego, musi pomyśleć o poszukaniu właściwych osób, jakie wykonają całą pracę. Jedynie ekipa budowlana nie załatwi wszystkiego, należy pamiętać również o innych fachowcach. Ważny będzie projektant, inspektor nadzoru budowlanego oraz kierownik robót budowlanych. Właśnie ostatniemu stanowisku przypatrzymy się bliżej w artykule. Od razu na początku należy powiedzieć, iż jest to ktoś, kto musi mieć właściwe kwalifikacje. Już przed rozpoczęciem budowy taki kierownik musi potwierdzić je w dokumencie oraz okazać odpowiedniemu urzędowi, razem z informacją, że przyjął taką funkcję na danym miejscu budowy.


halley, aktuariusze, rezerwy24


Zobacz również

Praca dla studiujących we Wrocławiu

kobieta
Napisane przez: US Department of Labor
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Obecnie coraz więcej osób wcześnie aktywizuje się zawodowo zdobywając doświadczenie, gdzie to tylko możliwe. Nawet jeśli forma pracy nie nadaje się do załączenia do życiorysu to młodzi ludzie pragną szybko zaznajomić się z często trudną sytuacją na rynkach pracy.


Zadanie kogoś takiego rozpoczyna się zaraz na początku tego typu inwestycji. Nadzoruje on bowiem etap przygotowawczy oraz zabezpieczenie posesji. Odpowiada on za zrealizowanie wszelkiego rodzaju zadań budowlanych, jak też za to, co dzieje się na miejscu budowy.


Po zakończeniu pracy powinien stworzyć niezbędną dokumentację, a poza tym bez jego zaświadczenia o zakończeniu budowy nie będziemy w stanie podać skończonego domostwa do odbioru, a tym samym wprowadzić się legalnie. Jak widzimy, są to ogromnie istotne kwestie, za które odpowiada ta osoba.
18/12/11, 07:26:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.