Renta dożywotnia - fantastyczny sposób na to, żeby zdobyć dodatkowe źródło dochodu

Specjaliści ostrzegają: Europa starzeje się w nader szybkim tempie. Za 50 lat liczba emerytów zamieszkujących „stary kontynent” zwiększy się przeszło dwukrotnie.
negocjacje
Napisane przez: Wawel Service


polska nie jest w tym względzie wyjątkiem.


Osoby po 60 roku życia, stają się coraz liczniejszą i - co równie istotne - atrakcyjniejszą grupą konsumentów, zwłaszcza dla banków. Dlaczego? To idealni klienci: sumienni, obowiązkowi, odpowiedzialni. Dysponują stałymi zarobkami i bardzo często potrzebują dodatkowej gotówki na zaspokojenie elementarnych potrzeb, takich jak na przykład zakup leków. Nieduża emerytura powoduje, bowiem iż niejednokrotnie nie starcza im do pierwszego. Dlatego też spora część banków i instytucji finansowych przygotowała specjalistyczne oferty z myślą o starszych odbiorcach. kredyt dla seniora to jedna z nich. Warto spostrzec, iż interesującym rozwiązaniem, które w tej chwili budzi coraz większe zainteresowanie, jest również tzw. renta dożywotnia, czyli dokładniej rzecz ujmując comiesięczne świadczenie finansowe otrzymywane z tytułu posiadania domu, mieszkania bądź innej nieruchomości.
Przypomina ona odwróconą hipotekę, ale istnieje miedzy nimi jedna zasadnicza różnica. Decydując się na rentę, rezygnujemy z prawa własności z chwilą zawarcia umowy.
17/12/04, 10:17:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.