Domowe i firmowe finanse

Nasze przychody nie wzrastają, a wciąż pojawiają się nowe koszty. Jak więc zachować stabilność finansową przez cały rok? To możliwe, pod warunkiem że określimy rozsądny plan działania i nie zabraknie nam konsekwencji.

karty kredytowe

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Początek lata sprzyja podejmowaniu zobowiązań i postanowień – również tych o finansowym charakterze. Z zasady z optymizmem spoglądamy wtenczas w przyszłość jak też snujemy odważne plany zakupów, renowacji albo podróży. Śmiało obiecujemy sobie, iż poczniemy oszczędzać bądź inwestować. Następne tygodnie bez litości weryfikują nasze postanowienia: portfel przez wakacje schudł przeciwnie do pliku rachunków do zapłacenia. Do tego na każdym kroku wabią nas wyprzedaże oraz sklepowe superokazje, którym nie zawsze potrafimy a także chcemy się oprzeć.

W zarządzaniu domowym budżetem dobra będzie stara oraz sprawdzona metoda notowania wszelkich dostępnych środków jak też niezbędnych kosztów. Najgorszą rzeczą, którą można zrobić – tak dla naszych finansów, jak i nastroju – to zapomnieć o noworocznych zamierzeniach oraz poddać się falom następnych wydatków.

finanse

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Bez względu na to, czy określiliśmy sobie jakieś zamysły na ten rok, czy też nie, spożytkujmy pierwsze tygodnie na to, aby gruntownie przyjrzeć się budżetowi. Jeśli sytuacja nie jest najlepsza możemy wziąć pod uwagę tzw. kredyty konsolidacyjne – .

Spiszmy na karteczce czy w komputerze wszystkie środki, jakimi będziemy rozporządzać: pensja (zobacz niższy zus dla małych firm) i inne pewne środki utrzymania, zaś później czekające nas sztywne opłaty, takie jak czynsz, rachunki oraz sumy, jakie musimy określić na życie: jadło, środki czystości, komunikacja, utrzymanie pojazdu i inne koszty, które z pewnością nas nie ominą. W tenże sposób zorientujemy się, czy dysponować będziemy nadwyżką – wolną kwotą, którą możemy przeznaczyć na inne cele. Jeżeli posiadamy dziurę w budżecie, pozostaje nam pożyczka Vivus – .

pożyczkom (zobacz pożyczki pod nieruchomość)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*