Jak znaleźć pierwszą pracę zaraz po studiach i bez doświadczenia?

Mówi się, że dyplom uczelni wyższej jak też miano magistra otworzą nam drzwi do świetlanej przyszłości. To nieprawda. Sfinalizowanie studiów może, ale wcale nie musi zagwarantować nam wymarzonej pracy.


Stopa bezrobocia pośród młodych z roku na rok maleje, jednak czasem chlebodawcy są szczególnie nieskorzy do przyjmowania niewyrobionych pracowników, stawiając tym samym na bardziej obeznanych.
przelew
Napisane przez: Swissdave


Gazety pełne są dziś anonsów w rodzaju operator równiarki.


Stąd właśnie powstał ten materiał. Aby pokazać absolwentom i jeszcze uczącym się, że w ciągu owych 5 lat nauki naprawdę powinniśmy wycisnąć z siebie wszystko. Ażeby zdobyć umiejętności, dzięki jakim będziemy lepiej postrzegani na rynku pracy a także by zademonstrować, iż nie zmarnowaliśmy tego czasu. I nie labidzić, co ostatnio jest niezwykle popularne wśród ludzi, jacy w toku swej wyższej edukacji zapomnieli, iż potem trzeba żyć dalej. Jak przedstawia się sytuacja na dzisiejszym rynku pracy? Nieciekawie. Bezrobocie jest niższe z roku na rok, jednakże trwoży liczba osób, jakie nigdy przedtem nie podjęły zatrudnienia. Dzisiaj osób bez pracy jest w naszej ojczyźnie niemal 1,4 miliona. Nie masz doświadczenia, dlatego że nie miałeś go kiedy zdobyć. Byłeś po prostu zbyt zajęty nauką i użeraniem się z wykładowcami, aby jeszcze w swoim grafiku odnaleźć czas na dowolną pracę w swojej branży.

Równie ekscytujące zagadnienia są opublikowane w podobnym serwisie. Jeśli chcesz je zgłębić - zobacz pod linkiem, który jest tu!

I nic w tym dziwacznego.
Miej na względzie jednak, iż w taki sam sposób postępuje ogromna większość twoich rówieśników. A może warto by się jakoś wyróżnić na ich tle? I odpowiedz sobie na jedno ważne zapytanie: co lubię w życiu czynić? I czyń to, zdążaj do tego bez wytchnienia.
20/05/01, 07:48:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.