Skrótowe wyjaśnienie najpopularniejszych produktów dostępnych w bankach

W naszym kraju banki przeżywają prawdziwy, ogromny rozwój. Cieszą się one rosnącą popularnością. O ile jeszcze parę lat temu można było spotkać osoby, które zaskórniaki przechowywały w domu, w tak zwanej skarpecie, to w dzisiejszych czasach się to wyraźnie zmienia.

Doradztwo

Autor: jacme31
Źródło: http://www.flickr.com

Spowodowane jest to tym, że banki proponują coraz to nowe produkty.

Tax advisor

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
księgowego

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszym z nich, zupełnie podstawowym, który posiada chyba każda osoba, jest konto osobiste. Konta bankowe coraz częściej mamy nawet w kilku bankach. Wszystko jest uzależnione od tego, jakiego rodzaju warunki proponuje bank – Wybierarka (Wybierarka). W dzisiejszych czasach, po zmianach w podatku bankowym coraz większa ilość kont jest płatnych. Ciągle jednakże możemy znaleźć bezpłatne, a ponadto gratyfikujące swoich klientów za lojalność. Popularnością cieszą się programy cashback – za zrobienie zakupów dostaniemy zwrot funduszy, tyczy się to szczególnie karty. Banki uczynią wszystko aby zachować klienta jak najdłużej, a z drugiej strony liczą na to, że klient nie zrealizuje warunku promocji i np. zapłaci za posiadanie karty płatniczej. Jeżeli więc mamy kilka kont bankowych, to pilnujmy regulaminów i dobrze przeczytajmy umowę. To powinna być zresztą podstawa.

Następnie mamy lokaty. Są to produkty bankowe, które polegają na zdeponowaniu ustalonej ilości pieniędzy w banku. Bank przez czas trwania lokaty może obracać tymi funduszami, zatem na nich zarabia. W zamian za to oferuje klientom odsetki. Są one różne i są uzależnione od banku, nie ma tutaj reguły. Stuprocentowe zaś jest to, że od tego typu lokaty musimy uiścić podatek. Jest to tak zwany podatek Belki. Tutaj także zdarzą się wyjątkowe promocje, w szczególności wtedy, gdy bank ma ogłosić swoje wyniki finansowe. Czasami potrzebuje kilku tysięcy klientów w niedługim czasie, no i wtedy proponuje interesujące odsetki.

Z drugiej strony produktów są pożyczki. Tutaj to bank pożycza klientom odpowiednie środki pieniężne – przenieś się tutaj (przenieś się tutaj). Mogą być one użyte na cel, który został przedstawiony bankowi, na przykład na zakup nowego auta, czy leczenie. Dużo jest jednak pożyczek, które po prostu bierzemy bez podawania jakichś konkretnych argumentacji i tego, na co są nam potrzebne właśnie pieniądze. Lokaty i konta są jednakże bardziej popularne, są o wiele częściej wybierane przez mieszkańców Polski.