Nad jakiego rodzaju kwestiami często myślimy zanim podejmiemy decyzję czy startować w wyścigu o dotację unijną?

Chcąc założyć swoją firmę wiele osób zastanawia się nad uzyskaniem funduszy z Unii Europejskiej na swoją działalność. Nad czym często się zastanawiamy zanim podejmiemy ostateczną decyzję?

przekrój - firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo ludzi nie ma do końca pewności czy lepiej wcześniej założyć firmę i starać się o wsparcie finansowe z Unii, czy może sprawdzić najpierw możliwe dotacje, a później założyć działalność. Faktycznie, mnogość różnych dotacji i programów sprawia, iż nie wszędzie są te same reguły. Natomiast starając się o dotacje unijne na rozwój firmy pewniej będzie nie rejestrować wcześniej działalności, nim nie sprawdzimy dostępnych możliwości. Dużo z dostępnych programów bowiem jest dla osób, które planują własną działalność. Natomiast, kiedy zarejestrujemy firmę i dopiero wtedy zaczniemy sprawdzać różne możliwości, to może wyjść na to, iż z części dość ciekawych programów nie możemy niestety skorzystać.

Jeżeli uważasz, że znajdziesz ciekawe treści w internecie, to przejdź (https://www.miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/malopolskie.html) do opisywanego problemu oraz kliknij w link znajdujący się tutaj.

Częściej zauważa się taką zasadę, że jeśli potrzebne są środki finansowe do pięćdziesięciu tysięcy złotych, to lepiej wstrzymać się z zakładaniem działalności. Natomiast, gdy chodzi o większe pieniądze, rzędu stu tysięcy oraz więcej, to niemal zawsze wymagana jest już założona działalność.

firma - stykówka

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
selfie - firma

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Równie dużo ludzi myśli nad tym czy potrzebny jest wkład własny, kiedy ubiegamy się o dofinansowanie unijne dla firm . Zdarza się, że jest on wymagany, natomiast bez problemu możemy znaleźć również tego typu dotacje, w jakich nie potrzeba wnosić żadnych pieniędzy. Z pewnością wysokość wkładu własnego zależy od tego, z którego programu mamy zamiar skorzystać. Zasada jest natomiast analogiczna do wcześniejszej, tutaj także, jeśli ubiegamy się o dotacje unijne na rozwój firmy do gotówki rzędu pięćdziesiąt tysięcy, własnego wkładu nie będzie albo będzie bardzo niewielki (dowiedz się jak Prometeia pozyskuje dotacje unijne na rozwój firmy). Natomiast, gdy chodzi o duże pieniądze, to bardzo często najpierw trzeba je wydać, by starać się o częściowy zwrot środków.

Jeśli szukasz tego typu ciekawej informacji, sprawdź pod tym linkiem (https://super-edu.pl/korepetycje/chemia/poznan), tu także na pewno jest dokładnie to, czego poszukujesz.

Warto wiedzieć, że gdy ubiegamy się o dotację, to wkład własny nie jest tak dokładnie sprawdzany. Dlatego możemy zdobyć takie środki już po tym, jak dostaniemy pozytywną decyzję o przyznaniu środków. Można wtedy na przykład skorzystać z pożyczki.

Jeśli chodzi o dofinansowanie unijne dla firm, to z pewnością jest jeszcze dużo innych znaków zapytania. Dlatego należy jak najwięcej dowiadywać się i czytać na ten temat. Informacji nigdy za wiele. Od tego przecież zależy czy dostaniemy pieniądze na start. Dowiedz się wszystkiego na .