Kiedy opłaca się otworzyć swoją firmę?

Chcesz założyć firmę? Spotykasz swojego znajomego z czasów studenckich i pytasz, czy warto to zrobić. On potwierdza twierdząc, iż miał z tego powodu żadnych obaw, że gorsi od niego próbowali i im się udawało, iż powinniśmy w końcu przejść na swoje, aby się zdobyć jakąś solidną zawodową pozycję. Słuchałeś tego uważnie przytakując, ale gdzieś z tyłu głowy kołatała Ci myśl: czy aby na pewno? No właśnie, czy założenie i prowadzenie firmy w warunkach polskich to naprawdę nic wielkiego.

Umowa biznesowa
Napisane przez: Startup Registry
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Bez dwóch zdań, odpowiedzą chórem Ci, którym się powiodło.

Równie zajmujący post przedstawiany jest tutaj, więc odwiedź witrynę zarządzanie strategiczne szkolenia i sprawdź, jakie treści tam przeczytasz. One również Cię zaciekawią.

Przecież założenie firmy nie trwa tak długo jak kiedyś, prościej jest obecnie się rozreklamować, poza reklama (zobacz foliowanie samochodu) standardową, można zainwestować w coś korzystniejszego, przykładowo w szyldy 3d czy panele przednie, możesz aktywnie reklamować się w Internecie i docierać do wielu klientów, szczególnie, że dzisiaj łatwiej niż kiedyś, dotrzeć do naszego wymarzonego klienta.

Wręcz przeciwnie, wtrącają się do rozmowy Ci, którym się nie udało. Założyć firmę może i łatwo, lecz to wszystko, dalej już jest tylko pod górkę. Nie dość, że prowadzenie firmy to duże koszty, to jeszcze ciągłe kontrole, sprawdzanie, traktowanie przedsiębiorcy, jak potencjalnego przestępcy. Zły to klimat, nie dziwie się, że tylu młodych ludzi ucieka na Zachód.

Ten dwugłos w kwestii prowadzenia firmy nie jest niczym odkrywczym i dziwnym. Zawsze bowiem zjawia się ktoś „za” i „przeciw”. Najważniejsze to jednakże przeanalizować rozsądnie opinie, by uzyskać jak najbardziej bezstronną opinię. A kiedy tego dokonamy może nam się ukazać dość bliski prawdy obraz. Tak więc, jak to jest z tym prowadzeniem firmy w warunkach polskich? Zgadzając się z nastawionymi pozytywnie trzeba potwierdzić, że jest korzystniej jeśli chodzi o założenie i prowadzenie firmy, jednakże pozostałe zmiany zachodzą zbyt wolno i jakby niechętnie.

Mimo zapewnień, że będzie lepiej nie udaje się od lat zmniejszyć kosztów pracy, przez co firmy niechętnie dają umowę o pracę. W zamian oferują umowy o dzieło, czyli tak zwane „śmieciówki”, które nic tak naprawdę nie dają – ani emerytury, ani składki zdrowotnej. Niestety, w wielu przypadkach ciężko się dziwić właścicielom firm, gdyż opłacanie każdego pracownika pociąga za sobą bardzo duże koszty, zwłaszcza, że wiele zadań można zlecać na zasadzie: jest zadanie – jest zlecenie, tak więc niepotrzebny jest stały pracownik, za którego stale musimy odprowadzać składki.
19/06/08, 07:38:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.