hipoteka zwrotna jako propozycje dla tych, którzy posiadają własne domy, czy mieszkania

W Polsce jest sporo starszych osób, które posiadają emeryturę tak małą, że nie starcza im na podstawowe artykuły. Stosowne przepisy wykreowały możliwości dla tych, którzy mają własne domy, lub mieszkania.

Odwrócona hipoteka - Fundusz hipoteczny DOM

Autor: nickname
Źródło: nickname

Jest to dla poniektórych kontrowersyjny kompromis, jednak stwarza możliwości godnego życia. Właściwie zdołaliby sprzedać majątek (sprawdź inwentaryzacja środków trwałych) i uzyskane w ów sposób fundusze używać na bieżące wydatki, lecz łączyłoby się to ze zmianą miejsca zamieszkiwania, a to dla większej części starszych osób nie wchodzi w grę, nawet ceną lepszego standardu bytu.

Zwrotna hipoteka adresowana jest przede wszystkim do wiekowych osób, które są legalnymi właścicielami domów, czy też mieszkań (więcej o hipotece zwrotnej – Fundusz Hipoteczny Dom). Jeżeli brakuje im pieniędzy na leki, lub godniejszą starość, mogą zawrzeć umowę z którąś z jednostek oferujących odwróconą hipotekę. Mogą mieszkać w swym lokalu do końca życia, zdołają przyjmować każdego miesiąca wariant specjalnej emerytury za to, że po ich śmierci lokal mieszkalny przejmie firma, z którą nawiązali umowę .
Zwrotna hipoteka planuje, że bank będzie płacił świadczeniobiorcy co miesiąc, ewentualnie jednorazowo świadczenie finansowe, ubezpieczone hipoteką wyznaczaną na budynek, czy też własne m, albo prawo do posiadłości. W zamian bank stanie się właścicielem mieszkania po śmierci klienta. Spadkobiercy nie będą już mieli jakichkolwiek praw, ani roszczeń względem funduszu, jeśli chodzi o tę posiadłość – więcej szczegółów znajdziesz tutaj: przeczytaj szczegóły.

Ze względu na niskie emerytury i coraz dłuższe życie emerytów zapotrzebowanie na odwrócony kredyt i rentę dożywotnią będzie rosło. Tym bardziej, że i grono potencjalnych odbiorców będzie się zwiększać.