Trening z pewności siebie i zdecydowania, odwagi i śmiałości

Szkolenia psychologiczne tego rodzaju wyjaśniają różnicę między asertywnością, agresją i uległością. Treningi polegają na pożytecznych ćwiczeniach pomagających radzić sobie z pejoratywnymi ocenami, a także uczą ochraniać osobisty obszar psychologiczny.

szkolenia

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
Uczestnicy ćwiczą się z tego jak mówić „nie” w sposób, jaki nie obraża drugiej jednostki a także ćwiczą konstruktywne formułowanie krytyki. W obszar trener (zobacz szkolenie assessment center) z asertywności wchodzi trening krytykowania skoncentrowany na zachowaniach a nie na osobie a również asertywne wyrażanie uczuć pozytywnych jak też negatywnych. Ćwiczenia tego rodzaju rekomendowane są dla wszystkich ludzi którzy: mają kłopoty z odmawianiem, nie umieją mówić otwarcie o swoich potrzebach i oczekiwaniach, mają problemy z obroną swoich praw w sytuacjach społecznych a także prywatnych, nie radzą sobie z krytyką otoczenia, odczuwają mus spełniania oczekiwań drugich osób, częstokroć dźwigają w sobie poczucie winy, mają problemy ze zbyt wielkim poczuciem zobowiązań, nie radzą sobie w przypadkach konfliktowych, nie umieją ustalić granicy pomiędzy uległością a zgodą, czują się wyzyskiwani przez drugich, pragną zrozumieć siebie oraz bodźce swoich zachowań, borykają się z niską samooceną i brakiem pewności siebie.

Metody pracy które często są użytkowane w czasie szkoleń to: odgrywanie scenek, gry symulacyjne, ćwiczenia indywidualne jak też grupowe, studium przypadków, kwestionariusze i testy zachowań, dyskusje problemowe. W jaki sposób odnaleźć profesjonalną jednostkę szkoleniową organizującą tego typu ćwiczenia?

nauka na szkoleniach

Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com

Warto popytać wśród przyjaciół, względnie wpisujemy w przeglądarkę internetową wyrażenie: szkolenia asertywność, dodatkowo nazwę miasta w którym pragniemy odbyć szkolenie, otrzymujemy wówczas mnóstwo wyników. Najlepiej przed dokonaniem wyboru przejrzeć fora tematyczne i poczytać opinie internautów. Polecam tego rodzaju szkolenia, ponieważ mogą one w sposób niezwykle znaczący poprawić nasze relacje międzyludzkie tak w pracy jak i na co dzień, w życiu osobistym i dzięki temu o wiele poprawić nasz nastrój Zarazem dowiemy się sporo o sobie samych przez co lepiej odgadniemy niektóre nasze zachowania.