Analiza wymagań dla nowoczesnych rozwiązań technologii informacyjnej

Prince2 to znana i rekomendowana metoda kierowania projektami, która jest oparta na produktach. Obecnie prince2 jest używana praktycznie wszędzie, bo metodę tą można zastosować w wielu projektach różnego rodzaju o odmiennej wielkości. Nazwa Prince2 dokładnie znaczy Projekty Sterowalne W Środowisku i jest skrótem od angielskiego zdania Projects In Controlled Environments.
zarządzani projektem
Napisane przez: U.S. Army Corps of Engineers
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Metoda ta jest tak skuteczna, bowiem cechuje ją procesowe podejście do zarządzania projektami. Prince2 w bardzo szczegółowy i praktyczny sposób określa aż siedem procesów najwyższego rzędu, a te z kolei rozdzielają się na pojedyncze podprocesy, takie jak strategiczne zarządzanie projektem, kierowanie etapem, zapoczątkowywanie projektu i sporo innych.

Rzecz jasna każde te procesy i podprocesy są pieczołowicie i skrzętnie wyjaśnione, dlatego jeżeli jesteś szerzej zainteresowany tym tematem to serdecznie zachęcamy do osobnego zgłębienia tejże rzeczy. Bez wątpienia informacje, jakie znajdziesz na temat metody prince2 okażą się dla Ciebie nie tylko ciekawe, ale również bardzo praktyczne i użyteczne.


Zobacz również

Gazetki promocyjne to najlepsze narzędzie na reklamę skierowaną bezpośrednio do konsumenta.

promocja
Zaczerpnięte z: flickr.com
Gazetki promocyjne to z pewnością reklama, która niezwykle jest opłacalna. Konfrontując ją na przykład z reklamą telewizyjną, lub też w radiu jest ona od nich dużo niedroga, a jednak ma swoich odbiorców.


Prince2 to także metoda charakteryzowana jako analiza wymagań,
zarządzanie projektem
Napisane przez: Nguyen Hung Vu
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
albowiem oferuje ona najlepsze praktyki w zarządzaniu projektami informatycznymi, aczkolwiek teraz jest ona również stosowana w innych obszarach, a wszystko to dzięki jej dużej skuteczności - . Jako ciekawostkę warto dodać, że metoda ta ma swój początek w latach siedemdziesiątych, gdy przez prywatną firmę Simpact System Limited pozostała opracowana metoda PROMPT.

Czy wiesz, że łatwo możesz pogłębić zakres swojej wiedzy wiążącej się z omawianym zagadnieniem? Zwyczajnie kliknij ten odnośnik oraz zobacz tekst.Metodę tą urozmaicono w następnej kolejności o kwestię zarządzania jakością i właśnie tak urodził się Prince. W roku 1996 po raz pierwszy została wydana nowsza metoda, to znaczy omawiana przez nas metoda (strona www) prince2. Nie da się ukryć, iż bardzo prędko zaczęła zyskiwać sobie ogromną renomę, szczególnie w Wielkiej Brytanii, aczkolwiek dziś jest ona rzecz jasna znana już praktycznie na całym świecie. W 2009 roku opublikowano także nowiutką wersję prince2.
19/04/11, 07:47:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.