Jakie są możliwości wsparcia dla młodych firm? Co możemy przy ich pomocy zyskać?

Duża ilość młodych firm lub ludzi, którzy swoją firmę planują założyć, stara się o uzyskanie wsparcia finansowego z różnego rodzaju instytucji. Jest wtedy łatwiej otworzyć i rozwijać własną działalność. Istnieje całkiem sporo różnych funduszy, dlatego warto zapoznać przynajmniej z niektórymi możliwościami, które istnieją w naszym kraju, by móc aplikować o potrzebne środki.

gotówka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo popularnym funduszem jest Program Operacyjny Kapitał Ludzki, jakie ma za zadanie wspierać samozatrudnienie. W takim wypadku dofinansowanie na rozwój firmy dzieje się za pomocą wsparcia finansowego konkretnych projektów np: grupa doradczo-inwestycyjna Prometeia. Tego typu projekty mogą tworzyć przedsiębiorstwa, różne firmy szkoleniowe, szkolnictwo wyższe czy chociażby organizacje pozarządowe.

Nie zwlekaj oraz sprawdź zawarte tu uwagi na nasz temat (https://cliff-broker.pl/). To zapewne będą godne Twojej uwagi dane – po prostu kliknij ten link.

Trzeba w tym celu wypełnić formularz, w którym zawarty będzie nasz projekt i złożyć taki dokument we właściwej instytucji. Przed nami jeszcze test (test disc) kwalifikacyjny jak również psychologiczny, a oprócz tego spotkanie z doradcą. Po zakwalifikowaniu się trzeba przejść jeszcze szkolenie. Po przyznaniu dotacji trzeba prowadzić swoją działalność jeszcze przynajmniej rok.

Kolejnym dobrym pomysłem na znalezienie środków może być pomoc z urzędu pracy. Wysokość takiej dotacji to w najwyższym możliwym pułapie sześć średnich pensji. Do uzyskania tego typu wsparcia trzeba być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna. Przyszła działalność powinna być związana z obszarem podlegającym pod dany urząd. Należy złożyć wniosek razem z biznesplanem i brać udział w odpowiednich kursach prowadzonych przez urząd pracy. Istotną informacją jest to, że otrzymane pieniądze należy zużyć w ciągu 30 dni od ich otrzymania

firma

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

.

Dofinansowanie unijne dla firm możemy otrzymać też poprzez szereg różnego rodzaju funduszy – zobacz: więcej na stronie. Jednym z nich jest Europejski Fundusz Społeczny, jakie wspiera wszelkie działania prowadzące to stworzenia nowych miejsc pracy. Duży nacisk kładzie się tu także na zwiększenie konkurencyjności na rynku naszym rodzimym jak i tym europejskim. Innym przykładem jest Fundusz Rozwoju Regionalnego, który pomaga w promowaniu spójności na poziomie gospodarczym oraz społecznym na terenie Unii Europejskiej. Chodzi w dużej mierze o jak największe zmniejszenie nierówności pomiędzy regionami. Jest to wparcie finansowe dla tworzenia większej ilości miejsc pracy, jak również na poprawianie infrastruktury finansowej czy technicznej w regionach. To tylko niektóre ze sporej ilości propozycji i możliwości dofinansowania, z tego powodu należy zainteresować się tą kwestią, by uzyskać pomoc już na starcie.