Dlaczego w XXI wieku wyraz komornik wzbudza tak bardzo negatywne emocje

W słownikach każdy znajdzie co najmniej kilka słów, które wywołują negatywne skojarzenia. Dla przedsiębiorców z pewnością będą to określenia odnoszące się nade wszystko do ich firmy, czyli np. sanepid bądź urząd skarbowy. Część słów odnosi się do naszego pozazawodowego życia i w tym przypadku jedni wyliczą wyrażenie ekstrakcje zębów, a pozostali kredyt konsolidacyjny.

komornik
Tak dla tych zwyczajnych ludzi, jak i dla ludzi biznesu najistotniejszy staje się sukces, a jedną z najbardziej koszmarnych klęsk życiowych, kłopoty finansowe. Z tego powodu wyrazy długi lub komornicy kojarzymy nawet z samobójstwami. Spis obowiązków komornika regulują stosowne rozporządzenia, lecz w swej pracy powinni oni kierować się zarówno paragrafami, jak i sercem – takie przynajmniej jest życzenie członków społeczeństwa. Tymczasem komornik (więcej na temat) z Wrocławia (z Krakowa lub Sanoka nie zważając na przepisy, czasem przekracza własne uprawnienia. Sztandarowym przykładem, na który obecnie powołują się polskie media, staje się rzecz jasna krzywdzące potraktowanie pewnego rolnika.

Ów pan, jak świetnie wiemy, w wyniku komorniczego postępowania stracił ciągnik. Dzięki nagłośnieniu wspomnianej sprawy w czasopismach oraz radiu wszystko na szczęście skończyło się pomyślnie. Z kolei sami egzekutorzy mogą zapamiętać sobie tę opowieść ku przestrodze. Przekraczanie własnych kompetencji zdarza się aż zbyt często, chociaż nie każde naruszenie prawa zostaje ujawnione, a i pokrzywdzeni nie wiedzą, jak dochodzić sprawiedliwości. Chociaż komornik z Wrocławia lub innego miasta Polski wykonuje postanowienia organów sprawiedliwości, to jego poczynania bywają owiane złą sławą, szczególnie wtedy, gdy na bruku lądują wielopokoleniowe rodziny.

Utrata mieszkania staje się naprawdę dotkliwą karą, tylko że często jest to kara za brak kompetencji i za ubóstwo. Kto wychowuje się w rodzinie alkoholików, ten nieczęsto znajduje siły i pomysły na to, żeby już jako dorosły obywatel rozpocząć godne życie. Na koniec warto wspomnieć choćby o jednym pozytywnym aspekcie pracy komornika. Otóż, wszystkie dobra, które rekwiruje ten stróż prawa są potem wystawiane na aukcjach (więcej o autorze). W ten sposób można zakupić za nieduże pieniądze dobrej jakości sprzęt muzyczny albo atrakcyjnie położoną działkę budowlaną.