Wdrażanie systemu HACCP w placówkach oświatowych - zasady

Wszelcy operatorzy żywności obojętnie na rozmiar oraz profil prowadzonej aktywności, w tym również organizatorzy żywienia w przedszkolach i pozostałych placówkach oświatowo-wychowawczych mają za zadanie wdrożenia systemu HACCP.


Jeśli idzie o HACCP w przedszkolu, do obowiązków jednostki w ramach wdrożenia HACCP należy między innymi opracowanie reguł higieny, magazynowania oraz podawania posiłków, wytyczenie tzw. „czystej drogi”, po jakiej mogą poruszać się wyłącznie pracownicy kuchni, zlokalizowanie oraz korzystanie z toalety, zapewnienie odpowiedniego odzienia personelu, przygotowanie i utrwalenie receptur podawanych posiłków itp.


Zakupy zza granicy
Zaczerpnięte z: send-2.pl


czas na pożyczkę
Napisane przez: GotCredit
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Przy opracowywaniu procedury zapewnienia bezpieczeństwa wydawanych posiłków a także przestrzegania reguł higienicznych przedszkole może, na regule dobrowolności, stosować wytyczne zamieszczone w informatorach dobrej praktyki produkcyjnej (GMP), dobrej praktyki sanitarnej (GHP) i implementowania a także wykorzystywania reguł systemu HACCP. Mycie, dezynfekcja, a także deratyzacja oraz dezynsekcja składają się na Dobrą Praktykę Higieniczną (GHP). Winny być celowo kontrolowane jak też wdrożone przed wprowadzeniem HACCP, aczkolwiek można to robić naraz. System HACCP nie może się koncentrować np. na deratyzacji, szczególnie, jeśli idzie o ochronę indywidualnych wnętrz. Znaczy to, że system zabezpieczenia przed szkodnikami powinien funkcjonować niezależnie od HACCP.


Zobacz również

Czy film promocyjny Poznań dla nas robi?

produkcja filmowa poznań
Napisane przez: Richard Grandmorin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nim dojdziemy do robienia filmiku na temat naszej działalności, powinniśmy się dokładnie namyślić, komu powinniśmy przekazać to zadanie. Jedynie wtedy będziemy posiadali świadomość, że wyszukamy coś odpowiedniego dla siebie, co wypełni wszystkie nasze oczekiwania.


Czy zaznaczymy jak film promocyjny Poznań zrobi?


Powinniśmy wydawać sobie sprawę z tego, że dobra reklama naszych przedmiotów, będzie tutaj niesamowicie istotna.


Ów system może być powiększony w ogromnym zakładzie, w malutkiej stołówce wystarczą, przykładowo 2 pułapki. Dopiero, jeśli powstanie potrzeba przeprowadzenia deratyzacji organizuje się ją z pomocą sprofilowanych przedsiębiorstw.
19/07/26, 07:27:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.