Wypełnianie podatku dochodowego od osób fizycznych drogą internetową- alternatywa na szybkie załatwienie sprawy

Rozwijająca się informatyzacja codziennego życia coraz szerzej wkracza też w relacje na linii państwo – obywatel. Podążając za tym stylem proponujemy Państwu zapoznanie się z uszykowanym przez nas programem, dzięki któremu możliwe staje się rozliczenie PIT przez internet.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to znakomite wyjście dla wszystkich tych z Państwa, którzy doceniają sobie swój czas i nie chcą bezproduktywnie marnować go w trakcie wyczekiwania w rozległych kolejkach na poczcie bądź też w urzędzie.

Mamy nadzieję, że po skorzystaniu z naszego programu – – i przekonaniu się na własnej skórze, że coroczne rozliczenie z fiskusem można dokonać w ledwie, co parę minut, a do tego nie wychodząc z domu tylko siedząc przez ekranem własnego laptopa, będą Państwo już zawsze rozliczać PIT tylko drogą elektroniczną.

Jak zacząć? Wypełnianie oświadczenia jest nadzwyczaj banalne. Najpierw należy zgodnie z poleceniami programu wybrać należyty rodzaj deklaracji podatkowej, który zobowiązani są Państwo złożyć w urzędzie. Do wyboru posiadają Państwo PIT 36, PIT 37 i inne.

W tej części uzupełniania formularza program zaproponuje też czy i jakie dokumenty (zobacz przetwarzanie danych) będą niezbędne w trakcie wypełniania obowiązkowych pól. Po stosownym wpisaniu wszelkich koniecznych danych można przejść do oznaczenia wszystkich należnych Państwu ulg podatkowych oraz przekazać jeden procent podatku na rzecz wybranej organizacji społecznej.

Po wypełnieniu całego formularza mogą Państwo go wydrukować i przesłać do urzędu skarbowego, albo ukończyć proces rozliczenia PIT przez Internet na stronie www – PIT 2017 online możemy przesłać.