Jak odzyskać zwrot podatku z Anglii? Jakiego rodzaju czynności trzeba podjąć? O jakich rzeczach wiedzieć?

Każda osoba, jaka legalnie była zatrudniona w Anglii będzie mogła starać się o zwrócenie podatku. Wysokość uzyskanych pieniędzy zależy od zarobków, lecz również podatku pobranego przez pracodawcę.

Jeżeli kwota nie przekracza wartości zwolnionej z podatku (w Anglii około 6000 funtów), to możemy odzyskać cały wpłacony podatek. W innym razie wygląda to różnie.
Zwrot podatku z Anglii można otrzymać po zakończeniu roku podatkowego, to znaczy po 5 kwietnia albo po ustaniu stosunku pracy.

Pragniemy Cię namówić do nowej pasjonującej witryny – kontynuuj czytanie bez limitów, by móc zapoznać się z świeżymi postami na podany temat.

Najważniejszym dokumentem, który będzie konieczny do starania się o zwrot podatku jest oryginał dokumentu P45 lub P60. Co ważne, o zwrócenie tego typu podatku możemy starać się do 4 lat wstecz i nie musimy obawiać się kar, jakie są związane z opóźnieniem w rozliczeniach.

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze druki, czyli P45 i P60, to do przeprowadzenie zwrotu wystarczy ostatni payslip, który zawiera dane o całym dochodzie i zapłaconym podatku, a także dane i adres firmy, w jakiej pracujemy. P45 daje pracodawca w momencie, jak rezygnujemy z pracy w trakcie roku podatkowego. P60 wystawia pracodawca, kiedy dobiega końca rok podatkowy, nawet jak ciągle pracujemy – kontynuuj czytanie na Pitax.
zwrot podatku z irlandii

Autor: Adam charette
Źródło: http://www.flickr.com
Internet

Autor: angelcalzado
Źródło: http://www.flickr.com
Wystawienie tych dokumentów jest obowiązkiem właściciela firmy, dlatego jeżeli się z tym ociąga albo jest niechętny, to można samemu upomnieć się o wydanie takiego dokumentu. prawo stoi po naszej stronie. Podobnie sprawa wygląda z innymi rozliczeniem, przykładowo zwrot podatku z Irlandii – więcej o zwrocie podatku z Irlandii.

Podstawa to nie zapominać o terminach, bo nawet jeżeli można starać się o zwrot kilka lat po fakcie, to jednak nie ma sensu z czymś takim zwlekać.