Rozliczasz swój PIT osobiście? Jeżeli nie wiesz, jak konkretnie to robić, skorzystaj z pomocy profesjonalisty!

Wiele ludzi rozlicza swoje zeznania podatkowe samodzielnie. Już wkrótce zbliża się czas, kiedy trzeba będzie obliczyć swoje zeznania podatkowe za rok 2016. Czy zdecydujesz się na wypełnienie PIT-a osobiście czy też raczej będziesz wolał skorzystać z pomocy fachowca w tym zakresie? Jeśli wiesz, czy przykładowo jest PIT 38 i jakie dokładnie ulgi Ci przysługują, wówczas zdecydowanie możesz pokusić się o rozliczenia PIT-a osobiście.

pit 38

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednak nie za bardzo orientujesz się w różnego rodzaju zawiłościach podatkowych albo pracujesz na parę różnych umów jednocześnie i nie do końca wiesz, czy korzystniej dla Ciebie rozliczyć się z małżonkiem czy osobno, wtedy z pewnością powinieneś skorzystać z pomocy specjalisty.
Rozliczenie PIT-a samodzielnie
Rozliczenie PIT-a samodzielnie to zdecydowanie nie lada wyzwanie, jeśli jednak uda Ci się to wykonać, wtedy bez wątpienia będziesz z siebie bardzo dumny. W internecie obecnie znajduje się wiele różnego rodzaju poradników z konkretnymi wskazówkami, w jaki dokładnie sposób rozliczyć swój PIT. Jeśli będziesz kierować się tymi poradami przekazanymi przez specjalistów, wtedy oczywiście bez większych problemów uda Ci się przesłać deklarację do urzędu skarbowego. Dodatkowo Ministerstwo Finansów niedawno uruchomiło specjalny portal podatnika, na którym możesz znaleźć wszelkie niezbędne informacje na temat rozliczania PIT-a oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez podatników pytania.

Zapewne będzie interesować Cię nasza strona www, odnajdziesz w tamtym miejscu dużo zajmujących danych. Miej na uwadze, że jest często uzupełniana.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojego PIT-a, oczywiście właśnie tam będziesz w stanie odnaleźć odpowiedź na dręczące Cię problemy. Jeżeli się tak nie stanie, wówczas możesz zadzwonić do dyżurujących na specjalnej infolinii ludzi, którzy są w dziedzinie podatków specjalistami i zdecydowanie odpowiedzą wyczerpująco na wszelkie Twoje pytania – polecam ten portal podatnika.

portal podatnika

Autor: Kelly Sikkema
Źródło: http://www.flickr.com
Zlecenie PIT-a do rozliczenia specjaliście
Jeżeli masz do obliczenia mocniej skomplikowany PIT – bo przykładowo prowadzisz własną działalność gospodarczą albo pracujesz równocześnie na paru różnie skonstruowanych umowach, wówczas na pewno o wiele lepszym rozwiązaniem będzie przekazanie wykonania rozliczenia specjaliście. Oczywiście będziesz musiał mu nieco zapłacić, jednakże nie są to aż tak duże pieniądze żeby trzeba było na tym specjalnie oszczędzać – szczególnie, iż jest to wydatek, który ponosimy jedynie raz w roku, co zdecydowanie nie jest bez znaczenia – .

Jeśli nawet kilkaset złotych ma być ceną za święty spokój i brak problemów z urzędem skarbowym, na pewno trzeba taka cenę zapłacić. Jeśli więc masz jakiekolwiek wątpliwości, jak dokładnie rozliczać swój PIT 38 czy też jakie dokładnie ulgi Ci przysługują w danym roku, wtedy zdecydowanie powinieneś zgłosić się do specjalisty, który ustali to za Ciebie.