Chcesz dać urzędowi, co mu się należy? Nie musisz wychodzić z domu!

Od jakiegoś czasu autentyczne marketingowe uderzenie pilotują różnego rodzaju agencje księgowe i kompleksy rozliczeniowe. Proponują nam gratisowe rozliczenia oraz konsulting finansowe bez mała darmowo, a czasem wprost dofinansowania do poniektórych zakupionych usług.

pit 2017

Autor: Geoffrey McKim
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wszelako godne jest to własnej zapłaty?

Powiedzmy sobie szczerze – konsultingu finansowego czy pomocy w rozliczeniach potrzebują jedynie osoby posiadające własną złożoną działalność gospodarczą lub pozostające członkami spółek, względnie inwestorzy giełdowi. Przeciętny człek może całkowicie na własną rękę podołać ze sprawami finansowymi, zwłaszcza że tworzone są coraz to nowe darmowe pomocniki do rozliczeń. Nawet prowadząc przedsiębiorstwo, nie jesteśmy zobligowani koniecznie angażować biura rachunkowego, aczkolwiek z początku indywidualne rozliczanie wszelakich należności może podsuwać nieco trudności albo co najmniej niepewności. Prędko jednak można to opanować. Gdy zaś chodzi o rozliczenie na koniec roku PIT 2017, możemy bez nerwów zdać się na sugestie zawarte w deklaracji. Jest tam przejrzyście, krok po kroku wyjaśnione, jaką kwotę wpisać w określoną kratkę i jakim sposobem uskutecznić stosowne obliczenia. Co więcej w US zawsze można rozwiać swoje obiekcje i dopytać o szczegóły. Nie trzeba się tego bać – teraźniejsze pokolenie urzędników funkcjonuje już znacznie bieglej aniżeli przed kilkunastu laty – .
Akuratną alternatywą dla kosztownej opcji rozliczenia PIT w biurze finansowym jest skorzystanie z oprogramowania komputerowego, który od razu prześle nasze deklaracje do systemu komputerowego urzędu skarbowego. Jeśli potrzebujemy rozliczyć PIT online, postulujemy tylko dostępu do sieci. Nie musimy mieć aktywnego konta w ePUAP, weryfikacja zobowiązanego może być spełniona innym sposobem. Program taki samodzielnie wyliczy sumę podatku należnego jak również możliwą kwotę braku lub naddatku – zobacz.

Poskutkuje on także wówczas, kiedy mamy do uwzględnienia więcej niż 1 źródło przychodu lub gdy zamierzamy skorzystać z określonych ulg. Nie musimy po to spieszyć się do księgowej, który za 60 minut swej roboty zażąda wcale niemałą należność.

Jeżeli takiego typu tematyka jest dla Ciebie ważna, to koniecznie zerknij na serwis, który bez wątpliwości także przyciągnie Twoją uwagę.

Jeśli więc głowisz się, czy rozliczyć PIT online, czy może nie, odpowiedź stanowczo brzmi: BEZ DWÓCH ZDAŃ!