Obszary, w których są kopalnie odkrywkowe

Nie raz mieliśmy okazję słyszeć, że Polska kopalniami stoi. Może kiedyś tak było. Dziś kopalnie zamykamy. Górnicy stale protestują, bo zabiera im się jedyne źródło finansowania własnej rodziny. A wiele osób się krzywi, bo twierdzi, że mogą zmienić kwalifikacje. Ale te osoby, nie pojmują, że ludzie pracujący na kopalni pracują tam z dziada pradziada i tak naprawdę nie są w stanie się przekwalifikować. A wybycie z kraju i praca w kopalniach w innych państwach bywa dość ryzykowna i nie zawsze możliwa.

kopalnia
Ostatnimi czasy kontrowersje nie tylko są związane z górnikami pracującymi na dole, ale też kopalni odkrywkowych. W różnych krajach taka metoda wydobywania surowców jest stosowana, ale u nas niestety coraz dużo grono osób jest na nie i z tego powody zaczynają się protesty okolicznych mieszkańców. Protestujący twierdzą, że odkrywka, (źródło), zniszczy między innymi okoliczne uprawy. Oczywiście osoby protestujące mają wiele innych powodów dla których są na nie. Jednak dobrze wziąć pod uwagę to, że odkrywka to nie jedynie wady.

Mieszkańcy wielu gmin w naszym państwie uważają, że powstanie kopalni (sprawdź ofertę) odkrywkowej w ich okolicy doprowadzi do katastrofy ekologicznej. Z tego powodu mieszkańcy protestują. My Polacy przyzwyczailiśmy się, że musimy organizować protesty w taki tylko sposób nasz głos zostaniemy zauważeni. Dlatego ludzie z miejscowości Krobia razem z ludźmi z pobliskich gmin i nie tylko, stworzyli niemalże ośmiokilometrowy łańcuch z ludzi, protestujących przeciwko budowie kopalni odkrywkowej Poniec-Krobia-Oczkowice. Ludzie chcą, by zaprzestano rozważań dotyczących tworzenia kopalni odkrywkowych w ogóle.

kopalnia

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Oczywiście jasne jest, że teren wokół jak i teren samej kopalni odkrywkowej ulegnie całkowitemu przeobrażeniu, ale poza wadami są również zalety inwestycji. Kolejne miejsca pracy i możliwość wydobywania cennych złóż. Jednak każdy ma swoją opinie i w tej sytuacji nie da się odnaleźć złotego środka. Nie zważając na podjętą decyzję ktoś będzie niezadowolony. Dobrze byłoby zamiast protestować albo podejmować decyzje na górze przeprowadzić rozmowę publiczną ze zwolennikami i oponentami zrobienia kopalni odkrywkowej.

Jeżeli przedstawiony artykuł zabrał Cię w niepoznany obszar wiedzy, to dobrze się składa, gdyż możesz zgłębić pozostałe informacje tutaj (https://osauto.pl/objawy-uszkodzen-wtryskiwaczy) – wejdź na ten link i poczytaj więcej.

Dzięki temu można byłoby chociaż przyjrzeć się wszystkiemu z dwóch stron i przyjąć któreś rozwiązanie, moglibyśmy zrozumieć, o co w tym chodzi.