Zadbaj o swego pracownika i zorganizuj profesjonalne szkolenia BHP. To najlepsza inwestycja!

Raz na czas mediami wstrząsają informacje o tragicznych zajściach w zakładach pracy i na placach budów. Zdarza się, że wiadomości te są rozdmuchiwane przez dziennikarzy, ale w większości sytuacji stanowią jednak rzetelne świadectwo bagatelizowania kwestii BHP. Problem ten dotyka w różnej skali praktycznie wszystkich firm, wielkich i mniejszych, tych z liczną kadrą i tych zatrudniających niewielką grupę pracowników. Ujawnia się on w rozmaitych sferach i ma mniej lub bardziej poważne konsekwencje.

Szkolenia bhp

Autor: NASA Goddard Space Flight Center
Źródło: http://www.flickr.com
Pomijanie procedur bezpieczeństwa i higieny pracy przez najniższych stopniem pracowników (zobacz ratownik medyczny) w zakładach lub na placach budowy najczęściej bierze swoje źródło w postawie przełożonych. Presja czasu i parcie ze strony właścicieli firm lub bezpośrednich managerów popycha kierowników zmiany albo budowy do pomijania pewnych przepisów bezpieczeństwa na rzecz uzyskania większej wydajności pracy. Dążenie do pozyskania lepszych wyników jest rzeczą godną pochwały, ale nie za cenę życia lub zdrowia podwładnych. Czasami jest też tak, że to sami robotnicy decydują się postąpić wbrew regulaminom, aby wykonać zadanie szybciej i tym samym odznaczyć się przed kierownictwem. Niesubordynacja tego typu może skutkować nieszczęściem w zakładzie pracy, a nawet stratą zdrowia przez członków załogi – na czym polega nadzór BHP.

praca fizyczna
Spore znaczenie ma przy tym fakt, że kuleje również nadzór BHP. Winą zarządów wielu przedsiębiorstw jest z kolei szukanie oszczędności na kursach dla zatrudnionych. Tymczasem właściwie zrealizowane szkolenia BHP mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo, ponieważ uświadamiają ludziom, jak wiele zagrożeń czyha na nich na stanowisku pracy oraz jakie skutki może przynieść ze sobą błędna i bezmyślnie podjęta decyzja. Jednak aby szkolenie przyniosło oczekiwane rezultaty musi być kompetentnie przygotowane i dopasowane do stanowisk jego uczestników. Ważne jest także to, by treść kursu zawierała reguły niesienia pierwszej pomocy i zachowania w sytuacji zagrożenia życia. Wiedza ta może okazać się przydatna człowiekowi nie tylko w w godzinach pracy, ale i poza nią. Szkolenia BHP w Olsztynie mogą pochwalić się najwyższymi standardami i największą skutecznością. Warto w to zainwestować.