Polisa OC chroni w szczególności prawa poszkodowanych w wypadkach

Samochód to bodaj jedno z najważniejszych „odkryć” XX wieku. Auta stały się nieodzownym elementem naszej egzystencji. Są obecne nieomal na każdej polskiej ulicy, a ich ikość ciągle wzrasta.

W samej tylko stolicy, zarejestrowano już ponad 1,5 miliona pojazdów. Jednych opisany stan rzeczy napawa niepokojem, podczas gdy inni nie posiadają się z radości. Na przykład ubezpieczyciele. Dla nich to bowiem „czysty zysk”. Każdy zmotoryzowany Polak musi wszak ubezpieczyć swoje „cztery kółka” na wypadek zdarzeń drogowych. Taki obowiązek nakładają na członków społeczeństwa właściwe ustawy. Czemu polisa OC jest tak istotna? Wyobraź sobie, iż wracasz po pracy do domu. Jest już ciemno. Bardzo szybko zapadł zmrok.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? W takim razie wejdź na naszą nową witrynę – tam można zobaczyć tam (http://www.bscav.eu/realizacja-webinarow/) świeże fakty, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Nagle z naprzeciwka nadjeżdża samochód. Dochodzi do zderzenia, a Ty padasz ofiarą wypadku. Wówczas możesz ubiegać się o zadośćuczynienie z tytułu poniesionych strat. Wypłata odszkodowania z OC sprawcy przeważnie następuje po miesiącu od chwili przyjęcia zgłoszenia. Istnieje jednakże pewien warunek:

dokumenty

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

wszystkie formalności muszą zostać spełnione, zaś wina sprawcy nie może budzić żadnych wątpliwości. W przeciwnym razie, cały proces ulega wydłużeniu. Przyznane wnioskującemu środki pieniężne przelewane są bezpośrednio na wskazane konto.

Trzeba zaznaczyć, że wypłata odszkodowania (warto sprawdzić wpis blogowy dotyczącą – ile czasu na odszkodowanie po wypadku) z OC może dotyczyć nie tylko sytuacji, kiedy na skutek wypadku doznajemy uszczerbku na zdrowiu lecz również „zwykłych” kolizji bez ofiar. Wówczas, sprawca ponosi koszty naprawy samochodu poszkodowanego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*