W jaki sposób rozliczyć PIT 2015 drogą elektroniczną – praktyczne porady

W ostatnich czasach wypełnianie zeznań podatkowych przez internet staje się coraz popularniejsze. Coraz więcej osób jest zainteresowanych tym rodzajem rozliczenia przede wszystkim ze względu na wygodę – można to bardzo łatwo wykonać we własnym domu. Na co jednakże trzeba zwrócić uwagę wysyłając PIT 2015 online?

pieniądze

Autor: InvestmentTotal.com
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki znajdującym się w internecie darmowym aplikacjom rozliczenie PIT 37 staje się niezwykle proste i intuicyjne. Aplikacje te prowadzą użytkownika krok po kroku, mówiąc mu jak uzupełnić pojedyncze okna albo nawet wypełniając je automatycznie. Większość przeznaczonych do tego celu programów posiada również system autokorekty, który przegląda wypełniony wniosek pod kątem przypuszczalnych błędów, minimalizując ryzyko ich powstania.

Aby rozpocząć pracę z aplikacją do rozliczania PIT 2015 online należy przygotować sobie wcześniej podstawowe informacje, takie jak numer pesel i pozostałe dane osobowe, kwota przychodu uzyskanego w poprzednim roku, a także informacje o potrąconych zaliczkach i składkach na rzecz ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego. W celu uwierzytelnienia podatnika urząd skarbowy nie wykorzystuje podpisu elektronicznego, lecz kwotę przychodu z poprzedniego roku – jeśli nie zostanie ona wpisana, formularz nie zostanie wysłane do urzędu.

Po prawidłowym uzupełnieniu i wysłaniu formularza użytkownik powinien dostać e-mail z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru – w tej chwili ma on pewność, że złożył wniosek w odpowiednim terminie. Otrzymanie e-maila potwierdzającego jest warunkiem koniecznym, który poświadcza, że formularz trafił do systemu. W przypadku nieotrzymania potwierdzenia trzeba szybko porozumieć się z urzędem skarbowym i zweryfikować problem – dzięki temu można uniknąć ewentualnych kar za niewysłanie formularza podatkowego w terminie i związanego z tym stresu. Tutaj więcej: strona www.

pieniądze

Autor: A_Peach
Źródło: http://www.flickr.com

Warto pamiętać o tym, że im szybciej prześlemy rozliczenie PIT 37, tym szybciej dostaniemy zwrot podatku.

Podobnie niebanalne treści dotyczące nakreślanej tematyki znajdziesz tutaj – sprawdź więcej w tym omówieniu (https://kancelariapp.pl/sanacja-spolki/). Zbadasz taką kwestię od innej strony!

Z tego właśnie powodu nie opłaca się odkładać tego na ostatnią chwilę – w tym momencie do urzędu przychodzi niezwykle dużo wniosków i nasz formularz musi czekać w kolejce do realizacji, co znacząco przedłuża cały proces.