W jakiej sytuacji zdecydować się na kredyt?

Decydując się na wzięcie pożyczki starajmy się zawsze, aby zakup, który w ten sposób opłacamy, był istotną inwestycją, dzięki której pomnożymy majątek. Nie dobrym rozwiązaniem jest zaciągnąć kredyt po to, by wydać pozyskane w ów sposób środki na wydatki bieżące.
Pewnie niekiedy, kiedy brakowało ci pieniążków na kupno koniecznych rzeczy, zastanawiałeś się nad tym, czy nie pójść do banku i wziąć pożyczkę.

pożyczka

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Frezarka do glazury GTR 30 CE Professional i stół GTD 1 Professional

Autor: Bosch
Źródło: Bosch
Zanim jednak wystąpisz z prośbą o przyznanie pożyczki warto ponownie przemyśleć czy zaciągnięcie pożyczki na pewno jest dla ciebie najodpowiedniejszym rozwiązaniem. Każdorazowo, gdy rozpatrujesz zaciągnięcie kredytu, musisz pamiętać o tym, iż odsetki od pożyczonych pieniążków są jednym z nadrzędnych źródeł dochodów banków. Innymi słowy, kupując coś za pożyczkę za każdym razem uiścisz więcej, aniżeli gdybyś sfinansował ów sprawunek z własnych środków. Nie znaczy to jednak, że w każdym wypadku zaciągnięcie kredytu jest kiepskim wyjściem. Pożyczka będzie umotywowana, gdy w ów sposób dokonać możesz naprawdę ważkich inwestycji. cena kredytu to procenty oraz opłata bankowa. Opierając się tylko na prywatnych środkach finansowych, niektóre istotne dla ciebie sprawunki, takie jak choćby nabycie mieszkania, zdołałbyś uskutecznić dopiero po wielu latach regularnego szczędzenia. Jeżeli przed osiągnięciem trzydziestego roku życia nie dysponujesz odpowiednią sumą na samodzielne nabycie mieszkania, jednak masz stałe źródło przychodów, to wtenczas warto byś pomyślał o pożyczce (zobacz prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości).

Zaciągnięcie kredytu będzie także uzasadnione w przypadku, kiedy zamyślasz założyć firmę, a posiadane oszczędności będą nazbyt nieduże, aby uruchomić własny biznes. W owym momencie rezygnując z pożyczki przekreśliłbyś okazję na rozwinięcie własnej firmy i być może na prędkie pomnożenie pieniędzy.