„Financial Controller” – najlepsza osoba przeznaczona do zaplanowania i kontrolowania budżetu naszej firmy!

Kim jest zawarty w naszym temacie „financial controller”? Czym się dokładnie zajmuje – jakie są jego stałe obowiązki? Co należy uczynić, by móc wykonywać taki zawód – jakie konkretnie wymagania trzeba spełnić? Czy w Polsce ten konkretny zawód jest opłacalny? Te wszystkie rzeczy oraz znacznie więcej bez najmniejszego problemu znajdziesz w tym tekście!
Kto to jest financial controller z pewnością wie bardzo wiele osób, gdyż sama nazwa pokazuje nam, co to bywa za zajęcie.

interesy
Iso 9001

Autor: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Źródło: http://www.flickr.com
„Financial Controller” to w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego jest to „kontroler finansów”, czy „kontroler finansowy” no i jego zadaniami jest tak właściwie wszystko powiązane z kontrolą budżetu firmy, w tym między innymi w jego planowaniu, przeanalizowaniu, przygotowywaniu raportów na ten temat, oraz współpracowaniu razem z pozostałymi ludźmi w tym konkretnym zakresie, między innymi wraz z działem księgowości. Aby móc stać się kontrolerem finansowym, musimy posiadać pewne predyspozycje, w szczególności posiadać analityczny umysł, być odpornym na stres, czy też bardzo spostrzegawczym, jednak to nie wszystko. Ponad wszystko aby zostać kontrolerem, powinniśmy posiadać ukończone z góry określone kierunki studiów (ekonomia, finanse, czy też rachunkowość), bardzo dobrze jest także mieć ukończone studia podyplomowe. Bardzo wiele firm, zanim da nam możliwość zarządzania budżetem, wymaga kilkuletniego doświadczenia na bardzo podobnym stanowisku.

Warto wiedzieć, iż potrzebna jest tutaj także znajomość przepisów między innymi prawa bilansowego, podatkowego, czy dewizowego a także ogólnikowych zasad rachunkowości.

Gdy zainteresowały Cię ciekawe wiadomości oraz szukasz ich na konkretny wątek, kliknij w następujący link (http://www.kamieniarstwo.pl/nagrobki-detal/). Tam odnajdziesz niezbędne informacje.

br>
Serdecznie namawiamy do zgłębienia większej ilości tekstów na poruszany temat. Jeśli Cię on intryguje, to zobacz witrynę, na której opublikowane są uzupełniające dane.

Zarobki kontrolera (patrząc na sam okres jesień 2016), wynoszą od około 10 tysięcy po więcej niż 15,5 tysięcy zł.