Dofinansowania z urzędu pracy na podjęcie działalności gospodarczej

Każdy debiutujący biznesmen zamyślający założenie własnej działalności gospodarczej może starać się o dofinansowania z urzędu pracy, które stanowią formę ograniczania bezrobocia.
Olbrzymim atutem takiej dotacji jest fakt, iż jest ona bezzwrotna.

Do tego przyszły człowiek biznesu już po pozytywnej decyzji otrzymuje dotacje właściwie dość prędko oraz będzie ona wypłacana z góry – bez potrzeby ponoszenia uprzednich kosztów z własnej kieszeni. Jednak przed zameldowaniem się po dofinansowanie do urzędu pracy należy spełnić parę warunków – właśnie o nich napiszemy w dalszej części tego tekstu.
inwestycja

Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com
Warunki uzyskania dopłaty to: posiadanie statusu osoby bez pracy, co uzyskuje się po zarejestrowaniu w Urzędzie Pracy.czytaj wpis darmowy program do rozliczenia pit darmowy program do rozliczenia pitJednostka bezrobotna starająca się o dotacje z urzędu pracy nie może być żakiem uczelni dziennych. Może z kolei studiować zaocznie. Trzeba złożyć podanie. W większości wypadków cały proces trwa ponad miesiąc (niekiedy dłużej, do kilku miesięcy), zależnie od sprawności danego urzędu pracy.

Jeśli chcesz przeczytać więcej szczegółów na omawiany w tym wpisie temat, to zobacz tutaj bez wahania uzupełniające informacje (https://www.hjl-partner.pl/).

Bada się formalne oraz merytoryczne wypełnienie podania, kwalifikacje zawodowe wnioskodawcy, jego doświadczenie zawodowe jak też analizuje się planowaną działalność. Ważne jest spełnienie warunków określonych w regulaminie upublicznianym poprzez konkretny urząd pracy. Rozpatrywanie wniosków przez urząd pracy trwa około 30 dni. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku należy czekać kolejny tydzień na parafowanie umowy z danym urzędem jak też żyrantami.

Dopiero po parafowaniu tej umowy poprzez strony, pieniądze w przeciągu kilku dni trafiają na rachunek osoby, która złożyła uprzednio wniosek o dopłatę. W czasie wyznaczonym w umowie powinno się uruchomić działalność gospodarczą.