Dotacje z Unii przeznaczone dla firm – czy jedyne dopiero co zaczynające firmy mogą je dostać?

Fundusze Europejskie działają na terenie Polski do momentu, gdy weszliśmy w szeregi innych krajów Unii. Te dokładne fundusze, nazywane też dość często dotacjami, są zwykle przyznawane nam po to, abyśmy mieli możliwość „po rozkręcać” osobisty biznes, aby dopomóc nam go utworzyć od zera i najczęściej nawet i dopomóc w samych początkach jego działalności.

centrum SPA

Autor: holding graz
Źródło: http://www.flickr.com
dotacje

Autor: Gwydion M. Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak czy dotacje unijne bywają nakierowane jedynie dla person, które rozpoczynają działalność?
bankowość

Autor: Kaplan International
Źródło: http://www.flickr.com

Wdrażając w przeszukiwarkę słówka „dotacje unijne” przede wszystkim widzimy powiązane z tym hasła rodzaju „dofinansowania dla firm”, czy choćby „dotacje z Unii Europejskiej na rozpoczęcie przedsiębiorstw”. Jakżeby jednak nie było, przede wszystkim rzucają się naszym osobom w oczy hasła powiązane z zaczynaniem działalności.

Aby odnaleźć ciekawe zagadnienia w sieci, to najpierw kliknij w odnośnik mieszczący się tu i przejdź dalej (https://dryg.pl/oferty-pracy/ochrona/inne?categories=15&positions=92) – na pewno nie pożałujesz.

Co jednak z już istniejącymi przedsiębiorstwami? Czy one nie mają żadnych szans, aby otrzymać takiego typu dotację? Otóż mają, lecz to odrobinę innego typu kwestia, niż w przypadku tych rozpoczynających – firmy już istniejące, które bardzo chcą dostać dotację zgłaszają się do wspomnianych Funduszy Europejskich, w których to zapisują się na listę. Istnieje możliwość ją określić jako „listę oczekujących”, albowiem dosłownie każdego roku dotacje pochodzące z UE posiadają własne ograniczenia, których nie mogą po przekraczać. Przedsiębiorstwa, które to nie podłapią się w danym roku, zazwyczaj „przechodzą” na ten następny, w którym najczęściej mają najbardziej duże szanse, aby dotacje dostać.

Jak więc można zauważyć, dobrze jest jest po zapisywać się jak najszybciej – dzięki temu mamy dużo większe szanse na bardziej szybkie rozpatrzenie naszej własnej prośby oraz tym samym dostanie pieniędzy, które to możemy zainwestować w przedsiębiorstwo, aby ją podnieść z „nizin” lub nawet i całkiem przeciwnie – ulepszyć.