Finanse osobiste – czym konkretnie różni się wzięcie przez nas pożyczki od wzięcia kredytu?

Zazwyczaj słysząc słowa „kredyt” albo też „pożyczka”, od razu kojarzy nam się, iż obydwa pojęcia oznaczają to samo. Jednak jak się okazuje po głębszej analizie, obydwa pojęcia – pomimo pewnej zgodności – w rzeczywistości dość mocno odróżniają się od siebie.

finanse

Autor: Simone
Źródło: http://www.flickr.com
Czym? Dowiesz się, jak odczytasz ten artykuł!
Sprawa w pełni osobistych finansów często zostaje u nas pod znakiem zapytania, albowiem wystarczy jedna chwila, a dosłownie „wszystko się sypie”. Zazwyczaj im więcej robimy planów, tym gorzej później wychodzi.

Kusi Cię, żeby zostawić drobną ocenę pod tym tekstem? Miej na uwadze to, że nawet krótki komentarz z witryny (https://www.certificator.eu/pl/certification/certificates.html) będzie przez nas przejrzany z chęcią.

Dzieje się w ten sposób za sprawą nieoczekiwanych sytuacji no i nie chodzi tu jedynie o nasze finanse, choć jeśli porządnie pomyśleć, to te bywają zwykle najgorsze. Warto mieć świadomość, iż planowanie własnych miesięcznych wydatków nie jest do końca zbyt dobrym pomysłem – gdyż im więcej zaplanujemy, tym zazwyczaj więcej się „popsuje”. W ten sposób z zaplanowanych powiedzmy pięciuset złotych oszczędności zostaje nam jedynie sto złotych, a często i nic. Dlaczego tak się w ogóle dzieje? A więc odpowiedź jest jedna – wszystko robi się coraz starsze. Im coś starsze, tym większe prawdopodobieństwo, iż w pewnym momencie „trzaśnie”. Jeżeli jest to na przykład czajnik albo toster, no to da się jeszcze to „przeboleć”, lecz jeżeli przestanie nam działać choćby lodówka, no to już posiadamy problem.

Dobrym wyjściem w takiego typu sytuacjach bywa zaciągnięcie kredytu lub pożyczki – jak to można zauważyć po naszym wstępie, mają one pewne różnice, wśród których największym bywa bez wątpienia fakt, że pożyczkę weźmie się praktycznie w każdym miejscu, a kredyt tylko w banku lub SKOKU.

Nie ma co czekać – jeżeli omawiany post Cię zainteresował, kliknij dodatkowo tutaj i przeczytaj też inne tego typu omówienie (http://www.foliograf.pl/billboardy/)!

Warto też mieć świadomość, iż przy kredycie zawsze podpisujemy umowę, a w przypadku pożyczki zazwyczaj dopiero od pięciuset złotych wzwyż.