Interesująca praca w automatyce

Wielu badaczy od spraw polityki socjalnej twierdzi, że w naszym kraju brakuje specjalistów z różnych profesji. Jest to rezultatem tego, że aktualnie funkcjonuje zbyt wielka presja na posiadanie studiów wyższych. Szkoły zawodowe odeszły do lamusa. Młodzi Polacy zaliczają kierunki, bo są łatwo promowani na następne lata.

Praca

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Tytuł magistra przeradza się w marny papierek, zdobyty dzięki zaniżonym standardom i nieuczciwym praktykom.

Zainteresowały Cię informacje zawarte w tym opisie? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła (http://www.alufinish.pl/pl/o/k/produkty-dodatkowe-69.html) można przenieść się do bardziej skrupulatnych treści, które ukryte są w linku pod spodem.

Można ocenić, że jest to główna przyczyna sporego bezrobocia wśród młodzieży. A przecież nie każdy musi stać się socjologiem bądź specjalistą od kreowania wizerunku, automatyka przemysłowa to również bardzo interesująca gałąź nauki. Wyjściem z tej złej sytuacji musi być szeroko zakrojona kampania społeczna, przekonująca młodzież do edukowania się do zawodu. Trzeba na nowo otworzyć szkoły zawodowe i mocno zawęzić warunki przyjęcia na studia państwowe, bo obecnie przyjmuje się naprawdę byle kogo.

Pomimo tego, że postęp technologiczny powoduje, że człowiek ma coraz mniej pracy, automatyka przemysłowa potrzebuje fachowców, którzy będą potrafili te maszyny(zobacz frezarki DMG) wytwarzać, zakładać i naprawiać. W naszym kraju potrzebni są zawodowcy, którzy znają się na instalacji takich delikatnych i kluczowych aparatów, jak czujniki ciśnienia. Zobacz też

Analogicznie pracuje falownik, obecny w wielu punktach, chociażby w domowym systemie cieplnym. Przeciętny człowiek, który nie uzyskał dobrego wykształcenia w kwestii ich pracy nie ma pojęcia, jak takie urządzenie funkcjonuje i do czego w rzeczywistości się przydaje. Widziałeś ?

O ile taka sytuacja w naszym kraju pozostanie, niedługo falowniki będą starali się reperować prawnicy bądź, o zgrozo, etnolodzy. Da to sporą korzyść nielicznej garstce specjalistów, gdyż to pewne, że gdzie wielki popyt, tam i ceny wyższe.

Aby przekonać się, że robota w tej profesji jest poszukiwana, do Google trzeba wpisać sformułowanie „dla automatyka” i przejrzeć komunikaty na którejś z wielu istniejących stron sieciowych.

Dowiedz się jeszcze więcej z branży na

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*