Renta dożywotnia – fantastyczny sposób na to, żeby zdobyć dodatkowe źródło dochodu

Specjaliści ostrzegają: Europa starzeje się w nader szybkim tempie. Za 50 lat liczba emerytów zamieszkujących „stary kontynent” zwiększy się przeszło dwukrotnie.

negocjacje

Autor: Wawel Service

polska nie jest w tym względzie wyjątkiem.
Osoby po 60 roku życia, stają się coraz liczniejszą i – co równie istotne – atrakcyjniejszą grupą konsumentów, zwłaszcza dla banków. Dlaczego? To idealni klienci: sumienni, obowiązkowi, odpowiedzialni. Dysponują stałymi zarobkami i bardzo często potrzebują dodatkowej gotówki na zaspokojenie elementarnych potrzeb, takich jak na przykład zakup leków. Nieduża emerytura (zobacz wniosek o ponowne przeliczenie emerytury) powoduje, bowiem iż niejednokrotnie nie starcza im do pierwszego. Dlatego też spora część banków i instytucji finansowych przygotowała specjalistyczne oferty z myślą o starszych odbiorcach. kredyt dla seniora to jedna z nich. Warto spostrzec, iż interesującym rozwiązaniem, które w tej chwili budzi coraz większe zainteresowanie, jest również tzw. renta dożywotnia, czyli dokładniej rzecz ujmując comiesięczne świadczenie finansowe otrzymywane z tytułu posiadania domu, mieszkania bądź innej nieruchomości.

Przypomina ona odwróconą hipotekę, ale istnieje miedzy nimi jedna zasadnicza różnica. Decydując się na rentę, rezygnujemy z prawa własności z chwilą zawarcia umowy.