Najnowsze propozycja instytucji bankowych to perspektywa dla ludzi samotnych i biedniejszych na godne życie

Jak podają statystycy w roku 2030 ponad dwa miliony ludzi będzie w wieku osiemdziesięciu lat. Podobne założenie mają się ziścić jeżeli nadal będzie występował w Polsce tak niski przyrost naturalny.

program komputerowy

Autor: Svebor Prstacic
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest to nie główne zmartwienie naszych władz. Polski system ubezpieczeń społecznych nie oferuje żadnych gwarancji na przyzwoite życie na emeryturze prawie nikomu. świadczenia emerytalne, które już dzisiaj wypłacane są emerytom są zatrważająco niskie. I nie ma co liczyć, że coś się poprawi. Na przeciw tym zmartwieniom wyszedł sejm. W 2014 roku obowiązuje ustawa na temat odwróconego kredytu hipotecznego. Ustawa daj możliwość osiąganie innych wpływów z tytułu własnej nieruchomości, którą przekazujemy instytucjom bankowym. W zamian dostajemy dożywotnią rentę. Wprowadzone przepisy normują całkowicie nowy mechanizm finansowy, który w UE i w Stanach Zjednoczonych cieszy się dużą popularnością głównie wśród osób starszych. Decydując się na skorzystanie z czegoś takiego, jak odwrócona hipoteka (zobacz kredyty hipoteczne wrocław) kalkulator okaże się świetnym narzędziem, by dokładnie policzyć zestawienie zysków i strat. Należy szczegółowo zainteresować się szeregiem niebezpieczeństw z tym powiązanych.

Zainteresowały Cię treści zawarte w naszym poście? Czujesz jednak niedosyt? W takim razie zapraszamy do nowej strony – naciśnij tu wirtualny adres warszawa i przeloguj się tam.

Głównym dylematem jest wartość nieruchomości. Powinna być on określona przez licencjonowanych ekspertów i nie budzić najmniejszych obiekcji. Senior może także poprosić o wycenienie ceny nieruchomości przez eksperta zarekomendowanego przez najbliższych lub przyjaciół.

W Polsce jest wiele banków oraz instytucji finansowych proponujących takie usługi finansowe. Należy jednak wybrać oferenta na wskroś godnego polecenia.

Wiele pseudo banków i instytucji para finansowych pasożytuje na braku wiedzy osób w podeszłym wieku, zainteresowanych tą formą dodatkowego kapitału i oferuje im złe warunki dożywotniej renty.