Odwrócony kredyt hipoteczny – stosunkowo nowe „narzędzie” finansowe przeznaczone głównie dla ludzi starszych

Jednym z najważniejszych wyzwań przed jakimi staje dzisiejszy świat, a przede wszystkim państwa Europy w tym również Polska jest bezsprzecznie starzejące się społeczeństwo.

Aplikacje na telefon

Autor: GoMobi.pl
Źródło: http://gomobi.pl
Analitycy biją na alarm: z biegiem czasu seniorów będzie przybywać. Prognozuje się, że za kilkadziesiąt lat ich liczba wzrośnie o ponad pięć milionów.
Sytuacja osób starszych w naszym kraju nie wygląda najlepiej. Niska emerytura powoduje, że nierzadko nie starcza im do pierwszego. Nie mają pieniędzy na realizację elementarnych potrzeb, takich jak na przykład zakup medykamentów. Co w takim razie zrobić? Kredyt Dla seniora to często jedyny ratunek i idealny sposób na to, ażeby załatać dziury w domowym budżecie. Instytucje finansowe uwielbiają „emerytowanych klientów”. Czemu tak się dzieje? Przyczyn jest co najmniej kilka. Są obowiązkowi.

Pasjonuje Cię przedstawiona kwestia? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (https://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-wieliczka) innego tego rodzaju artykułu – on również jest warty uwagi.

Stosunkowo szybko spłacają zaciągnięte zadłużenia mimo niewielkich przychodów. Nie ma obaw że stracą pracę, wyemigrują za granicę czy zamkną działalność gospodarczą. Od niedawna osoby starsze mogą osiągać dodatkowe zyski z tytułu posiadania mieszkania na własność. Nowy „instrument” finansowy to odwrócona hipoteka kalkulator pozwala policzyć wysokość dożywotniego świadczenia.

Należy przy tym uwzględnić wartość rynkową nieruchomości dobry prawnik od nieruchomości wrocław raczyński pawełek oraz – choć ustawa nie mówi o tym wprost – wiek osoby ubiegającej się o kredyt.