Kredyt dla seniora – doskonały sposób na to, ażeby uporać się z kłopotami finansowymi.

Aktualnie obserwujemy regularny wzrost ilości osób starszych w naszym społeczeństwie. Dodatkowo ta tendencja z roku na rok nabiera coraz szybszego tempa.

widok - firma

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
Szacuje się iż za kilkadziesiąt lat odsetek seniorów wyniesie 25%.

Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka. Wydłuża się długość ludzkiego życia a a przyrost naturalny maleje. Poza tym – co nie bez znaczenia – coraz więcej młodych ludzi i małżeństw wyjeżdża za granicę. W obliczu powyższych faktów warto zadać sobie jeszcze jedno pytanie: jak wygląda sytuacja polskich emerytów? – dowiedź się więcej o kredycie dla seniora. Przeprowadzone badania (zobacz więcej) pokazują, że nie rysuje się ona zbyt różowo, zwłaszcza jeżeli przyjrzymy się bliżej jej materialnym aspektom. Ponad pięćdziesiąt procent ludzi starszych zmaga się z kłopotami finansowymi. Nie znajduje pieniędzy na zaspokojenie elementarnych potrzeb, takich jak na przykład zakup medykamentów. Wówczas bardzo często jedyną „deską ratunku” okazuje się kredyt dla seniora, obecny w ofercie wielu znanych banków. By ubiegać się o pożyczkę wcale nie trzeba mieć dużej emerytury, a comiesięczne raty są dopasowywane do indywidualnych możliwości – .

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszy się renta hipoteczna. To najprościej mówiąc świadczenie pieniężne w zamian za scedowanie prawa własności do domu, mieszkania albo innej nieruchomości (zobacz pożyczka pod zastaw domu) na fundusz hipoteczny.