Crowdfounding jako wsparcie finansowe różnego rodzaju projektu

Poparcie publiczne może otrzymać wszelkie postępowanie charytatywne, kulturalne, społeczne i biznesowe, jednak to jest zależne od wsparcia społeczności.

Wymaga to właściwego przygotowania, konstruowania wiarygodności i zaangażowania.

Przeczytaj bez zwlekania wpis spod linku, gdyż prawdopodobnie zaszokuje Cię to, jak bardzo pasjonujące treści tam są opublikowane.

Pomysł na taką formę sponsorowania pojawił się w USA w roku 1997, kiedy to wielbiciele brytyjskiej grupy rockowej zebrali w internecie przeszło 60 tysięcy dolarów potrzebnych na opłacenie trasy koncertowej w Stanach Zjednoczonych. Crowdfunding w Polsce jest w pełni legalny, natomiast nastręcza przygotowania od strony legislacyjnej i podatkowej.

coach

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com

Crowdfounding polega on na tym, że pomysłodawca danego projektu prosi o wsparcie finansowe internautów, w zamian oferując scharakteryzowane korzyści. Może to być zrealizowany wyrób, lub bonifikatę przy jego kupnie, czy też różne wyznaczone formy profitów.

Pragniesz poszerzyć swoją wiedzę na temat opisany w naszym artykule? Zatem namawiamy – kliknij hiperłącze i czytaj nowe ciekawe treści.

W internecie funkcjonuje co najmniej kilka atrakcyjnych serwisów, które ułatwiają każdemu możliwość wystosowania apelu do ludności i zbierania funduszy na dany cel. Paleta finansowanych w ten sposób projektów jest ogromna, od gier komputerowych, przez przeróżne gadżety, po innowacje.

Zbiórka publiczna przynosi inicjatorom przedsięwzięć publicznych, kulturalnych i biznesowych szansę pozyskiwania środków na ich realizację. Sponsorującymi są członkowie populacji wirtualnych, znajomi, rodzina i każde osoby, które mikropłatnościami pragną wesprzeć twórców.

Dużo drobnych przelewów składa się na dużą pulę środków, jakie pozwalają spełniać marzenia, rozkręcać interes, albo aranżować interesujące projekty.
Jest to ogromna możliwość dla ludzi twórczych z fenomenalnymi propozycjami.