Agent ubezpieczeniowy – zarobki, głosy oraz uwagi

By móc być agentem ubezpieczeniowym, tak naprawdę nie są konieczne żadne studia. Wypływa to z faktu, iż nie ma rzeczowych studiów dla osób, które fantazjują o takim fachu.

Aby móc sprzedawać ubezpieczenia starczy odbyć bez problemu rozmowę kwalifikacyjną w jakiejś z agencji ubezpieczeniowych. Ważne jest to, by posiadać ukończoną choć szkołę średnią lub nawet studia – tego zwykle wymagają chlebodawcy poszukujący agentów dla swojej firmy. Ażeby móc pracować w tymże zawodzie, trzeba przejść szkolenia na agenta ubezpieczeniowego proponowane przez jednostkę ubezpieczeniową. Szkolą one z technik sprzedaży rzeczowych produktów oraz postępowania z klientem. Aspirant na agenta powinien wyglądać schludnie, szykownie, wzbudzać ufność swoją postawą, a również mówić a także wyglądać w najwyższym stopniu profesjonalnie. To klucz do sukcesu agentów ubezpieczeniowych.
szkolenia na agenta ubezpieczeniowego

Autor: Alejandro Erickson
Źródło: http://www.flickr.com
Fach przedstawiciela ubezpieczeniowego polega ogólnie powiedziawszy na sprzedaży pakietów ubezpieczeń wybranej firmy zainteresowanym osobom. Z reguły jadą oni na umówione wcześniej telefonicznie spotkania do mieszkania klienta po czym tam przedstawiają mu swoją ofertę w jak najbardziej korzystnym świetle – . Agenci są upełnomocnieni przez firmę ubezpieczeniową do zawierania umów ze swoimi klientami, jednakże nie biorą oni od nich żadnych pieniędzy. W chwili podpisywania przez klienta umowy, przedstawiciel przestaje się z nim kontaktować, natomiast pozostałe obowiązki przejmuje jednostka ubezpieczeniowa – zerknij.

Zwykle jako przedstawiciele pracują osoby młode, dyspozycyjne, często z prywatnym autem.

Jeśli masz ochotę zgłębić w dokładniejszy sposób informacje na publikowany wątek, to zobacz tu praktyczne materiały (http://inoffice.pl/biura-serwisowane/), zawierające uzupełniające newsy.

Zdarza się, iż jest to ich pierwsza lub jedna z pierwszych robota. Dzięki temu zdobywają oni doświadczenie w pracy z klientami.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej forsel finance na omawiany temat – informacje będą zapewne bardzo interesujące, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Wymagana jest też niekaralność, a często również założenie jednoosobowej działalności gospodarczej .

Agent zarabia w większości wypadków prowizyjnie, czyli dostaje pewien odsetek od kwoty ubezpieczenia, jaką co miesiąc wpłaca jego klient. Ażeby znaleźć taką pracę wpisz w przeglądarce praca ubezpieczenia.