Procesy rekrutacyjne do dużych firm – na co zwrócić szczególną uwagę, kiedy staramy się o posadę?

W obecnych czasach w szkołach, na uczelniach, a przede wszystkim na rynku pracy łatwo można dostrzec tak zwany wyścig szczurów. Ludzie dążą do osiągnięcia wymarzonych posad, pną się po szczeblach kariery i nieustannie doskonalą swoje umiejętności. To właśnie doświadczenie w danej branży oraz obszerna wiedza w danej dziedzinie daje nam możliwość realizacji zawodowej i zarabiania dużych pieniędzy. Wiele firm nieustannie poszukuje specjalistów, którzy mają szerokie pojęcie w tym, co robią.

Przytoczone zjawisko jest przyczyną, w związku z którą w wielkich przedsiębiorstwach zazwyczaj procesy rekrutacyjne są wieloetapowe. Obecnie jeżeli zależy nam na pracowaniu w dużej firmie czy korporacji, to nie wystarczy wygenerowane komputerowo CV. Aspektami, na które osoby zajmujące się przyjmowaniem nowych pracowników zwracają szczególną uwagę to nie tylko przebyty proces edukacji i doświadczenie. na pracownika, jego umiejętność pracy w grupie i odnajdywania się w kłopotliwych sytuacjach. Umiejętność posługiwania się jakimikolwiek językami obcymi to właściwie konieczność.

szkolenie prince2

Autor: swimboy1
Niebagatelne znaczenie mają także przebyte w przeszłości kursy (szkolenia zawodowe opole) doszkalające, bycie wolontariuszem czy zainteresowania poza swoim zawodem takie jak np. sport czy gotowanie. Obecnie pracodawca chce bardzo dokładnie poznać przyszłego pracownika, zanim podejmie decyzję o faktycznym zatrudnieniu. Co więcej, im wyższe stanowisko w danej firmie nas interesuje, tym więcej jest wobec nas oczekiwań. Ciekawą pozycją w życiorysie może się okazać na przykład przebyte szkolenie prince2. W ten sposób rekruter dowie się, jakimi umiejętnościami władamy w praktyce oraz że wiedza dotycząca zarządzania projektami nie jest nam obca. Naturalnie pracodawca ma prawo chcieć sprawdzić nasze rozeznanie w temacie, ale jeżeli faktycznie braliśmy udział w kursie prince2 egzamin przeprowadzony przez rekrutera będzie dla nas wyłącznie formalnością.

Niezależnie od tego, o jaki rodzaj pracy się staramy i w jaki sposób wygląda rubryka opowiadająca o naszym doświadczeniu w branży, tym co jest najważniejsze jest duża pewność siebie. Udając się na rozmowę kwalifikacyjną bezwzględnie powinniśmy być pewni tego, po co tam idziemy i po prostu skutecznie powalczyć o swoją przyszłość. Dobre pierwsze wrażenie to klucz do sukcesu!