Czym jest OCR i w jaki sposób ta technika mogłaby przyczynić się do znaczej redukcji kosztów utrzymania księgowości?

Olbrzymie segregatory, w których będące w dziale księgowym pracownice przechowują setki, jeżeli nie tysiące archiwalnych dokumentów na szczęście odchodzą powoli w zapomnienie.
Dzieje się tak z tego powodu, że postęp techniki, który ma miejsce aktualnie dosłownie przy nas zezwala nam do tworzenie sprzętów, jakie w wyjątkowy sposób powodują, że wykonywanie powszednich czynności okazuje się łatwiejsze oraz przyjemniejsze.

odnośnik do strony

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dla przykładu jednym z tzw. urządzeń peryferyjnych, które można by dołączyć do komputera może być skaner, dzięki któremu można by prędko poniekąd „przenieść” treść każdej kartki na dysk. Zakres wykorzystania takiej techniki jest olbrzymi, przy czym w opisywanym tutaj kontekście czynności o nazwie digitalizacja faktur, system ten może posłużyć się do znacznego obniżenia cen prowadzenia księgowości. Technikę komputerowego rozpoznawania tekstu można by zastosować, aby mieć wgląd do komputerowego archiwum dokumentów.
firma

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby było to wykonalne, na komputerze, do jakiego przyłączony jest skaner, musi być jeszcze zainstalowane oprogramowanie odczytujące pismo ręczne, jak i maszynowe. W ten sposób nie ma już konieczności manualnego wprowadzania tekstu do komputera, poza tym w ten sposób nie przenieślibyśmy żadnych podpisów ani pieczątek. Oczywiście można w tego typu sposób archiwizować nie tylko rachunki, lecz także jakiekolwiek pozostałe stare dokumenty.

Powinni to wykonywać jedynie fachowcy, gdyż w wypadku archiwalnych dokumentów, trzeba niezwykle troszczyć się o ostrożność. Warto także wspomnieć, że digitalizacja faktur zezwala na zredukowanie kosztów archiwizowania nawet do 50 procent.