Wygodne rozwiązania dla przedsiębiorstw

Wynajem, kupno czy może leasing? To kwestia, która przedsiębiorców mających w planach modernizację przedsiębiorstwa. Na którą propozycję się zdecydować?

Wypożyczalnie maszyny budowlane są coraz łatwiej dostępne i posiadają coraz szerszą paletę usług. Plusem tej koncepcji jest mała ilość formalności oraz dostępność maszyny po podpisaniu umowy. Umowy mogą być zawierane na czas nieokreślony, a im dłuższy czas obejmuje, tym stawka za wynajęcie jest bardziej korzystna. Wypożyczalnia ponosi także odpowiedzialność za konserwację i naprawy maszyn, o ile, nie powstały z winy najemcy. Wadą tego rozwiązania jest dostępność maszyn (wypożyczalnia może nie dysponować odpowiednim modelem tudzież właśnie mogły zostać wypożyczone), jak również koszty. Wynajem maszyn budowlanych, takich jak np. koparki gąsienicowe diggermarket, to dogodne rozwiązanie dla prac tymczasowych w budownictwie i zrealizowania nagłej potrzeby rozbudowania wyposażenia firmy. Poniesione koszty są porównywalne do kosztów leasingowania maszyn, jednak trzeba mieć na uwadze, że po zakończonych pracach maszyna wraca do wypożyczalni, a pracodawca mimo poniesionych kosztów nie ma możliwości jej wykupu, w związku z tym nie staje się jej posiadaczem.

budowa

Autor: Argonne National Laboratory
Źródło: http://www.flickr.com/photos/argonne/4035472798/

W przypadku nabycia przedmiotu za gotówkę, klient w znacznym stopniu obniża swoją płynność finansową, gdyż jest zmuszony wyłożyć całą sumę sfinalizowanie transakcji. Dodatkowo, na taki wydatek pozwolić sobie mogą tylko nieliczne firmy. Autor

Alternatywą dla obu rozwiązań jest leasing. Maszyny budowlane i drogowe (np. walec drogowy diggermarket czy minikoparka) to obecnie dość popularny przedmiot umowy leasingowej. Leasing maszyn budowlanych, ma wiele zalet. W przypadku przyznania kredytu osoba fizyczna ma prawo pokryć wartość VAT-u, w leasingu natomiast opłatę uiszcza firma (zobacz ofertę kador sp. z o.o.) leasingowa. Dodatnie cechy leasingu dostrzega się także, gdy zestawimy go z dzierżawą. Umowa leasingu zawsze jest zawierana na czas określony, zaś umowa najmu jest przeważnie trwa krócej. W razie wynajmu nie można wykupić maszyny, za to można to zrobić, kiedy bierze się sprzęt w leasing.