Przygotowanie czterokołowca na zimę: nie daj się zaskoczyć aurze

Odpowiednie przygotowanie samochodu do zimy pozwoli ustrzec się wielu kłopotliwych wypadków, nie wyłącznie problemów z rozruchem silnika, lecz również przykładowo zmagania się z przymarzniętymi do gumek drzwiami.

osoby

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com

pensja

Autor: Multi
Źródło: Multi
Przemysł morski

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Zima jest to najtrudniejszy czas dla właścicieli pojazdów, lecz też i dla aut.

Czy taka problematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę list motywacyjny bez doświadczenia, która odnosi się do omawianej kwestii, więc niewątpliwie też Cię zaintryguje.

Jednakże dokuczliwości, jakie wynikają z trzymania się ujemnych temperatur i opadów śniegów, możemy troszeczkę zneutralizować przez odpowiednie przygotowanie. Oczywiście, idzie o coś więcej niż wyłącznie wyekwipowanie się w skrobaczkę do szyb. Jest ona bardzo ważna, ale na nic się nie przyda, jeżeli kierowca pojazdu nie może otworzyć pojazdu. W pierwszej kolejności powinniśmy zatroszczyć się o stan techniczny samochodu. Dotyczy to w szczególności posiadaczy samochodów z silnikami Diesla, jako że okazują się one najbardziej wrażliwe na ujemne temperatury. Najczęstsze problemy wypływają ze słabej kondycji akumulatora, jednakże identycznie często kłopoty z rozruchem są skutkiem przestarzałego układu wtryskowego. Na nieszczęście, doprowadzenie napędu do odpowiedniego stanu technicznego częstokroć nastręcza dużych nakładów, a bez tego nie można co liczyć, iż wyeksploatowany diesel odpali w bardzo niskich temperaturach. Odpowiedniego przygotowania nastręczają również pojazdy z silnikami benzynowymi jak też zasilane gazem. W nich wszystkich niezwykle istotne będzie to, ażeby tankować benzynę należytej jakości z budzącego zaufanie źródła.

Niezależnie od typu napędu przed zimą konieczny będzie przegląd płynów , w szczególności w układzie schładzania – jeżeli płyn w nim zamarznie, może uszkodzić chłodnicę a także silnik. Wskazana jest też wymiana gum na zimowe.