Oznakowanie różnych budynków – po co konkretnie są potrzebne?

Odpowiednie oznaczenie różnego rodzaju budynków w przestrzeni publicznej jest ogromnie istotne – szczególnie dla naszego bezpieczeństwa, a także dla sprawnego reagowania w trudnych sytuacjach przez wszelkiego rodzaju służby.

W większych miastach w większości przypadków znaczy się już praktycznie wszystkie obiekty użyteczności publicznej, jednakże w małych miejscowościach bez wątpienia wciąż mamy z tym jakiś problem. Po co tak naprawdę jest nam niezbędne odpowiednie oznakowanie budynków oraz jak we właściwy sposób należy to zrobić?
oznakowanie obiektów

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com
Które obiekty muszą być oznakowane?
Oznakowanie obiektów tak właściwie powinno odnosić się do praktycznie wszystkich budynków, jakie funkcjonują w przestrzeni publicznej – obiekty użyteczności publicznej muszą być oznakowane właściwą nazwą i wszystkimi koniecznymi informacjami na temat działania danego urzędu, natomiast budynki prywatne – bez wątpienia powinny mieć oznaczenia dotyczące numerów domów oraz nazw ulic. Taki stan rzeczy zdecydowanie byłby ideałem, jednakże niejednokrotnie tak nie jest – zwykle budynki prywatne, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach zupełnie nie zwracają najmniejszej uwagi na odpowiednie oznakowanie (oznakowanie poziome) obiektów. W wypadku obiektów publicznych zwykle jest inaczej, bowiem po ich stronie jest obowiązek umieszczania wszystkich ważnych informacji na fasadzie budynku.
Co należy oznakować?
Budynek musi mieć informację o swoim numerze, a także ulicy, przy której się mieści.

Równocześnie zawsze trzeba zamieszczać na budynku informację o tym, iż dla przykładu budynek jest objęty ochroną konserwatorów zabytków. Oznakowanie obiektów musi również odnosić się do tego, czy budynek jest monitorowany lub klimatyzowany.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*