Jakiego rodzaju umiejętności musi mieć osoba funkcjonująca na stanowisku kontrolera finansowego?

Ogólnie jest wiadome, że żeby móc podejmować (często niezwykle poważne) postanowienia, potrzebne jest posiadanie znacznej ilości rzetelnych informacji. W przypadku wielu spółek, osobą odpowiedzialną za ich gromadzenie jest specjalista, jaki działa na stanowisku, o którym będzie mowa.
Profesjonalista, jaki funkcjonuje na tego typu stanowisku powinien zakończyć wyższe studia ekonomiczne (zwłaszcza o profilu finansowym i controllingu).

Kandydat na to stanowisko powinien oczywiście umieć perfekcyjnie obsługiwać aplikacje biurowe, a w szczególności arkusze kalkulacyjne. Powinna również posiadać bardzo rozwinięte umiejętności analityczne oraz zdolność projektowania i organizowania własnej pracy.

Ciekawi Cię ten tekst? Jeżeli tak, to zachęcamy do kliknięcia tutaj. To warte uwagi optymalne źródło (http://account-pl.eu/), które także zapewne Cię zafascynuje!

Wymagana jest także doskonała znajomość j angielskiego, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Bardzo mile oceniane mogłoby być doświadczenie w pracy na analogicznym stanowisku oraz umiejętność wykorzystywanych w takiej branży aplikacji.

Pokój

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com

Do zadań osoby chętnej do pracy jako kontroler sawyer zewnętrzny kontroler finansowy finansowy należeć mogą między innymi: przygotowanie, analiza, kontrola budżetów, a także analizowanie odchyleń dotyczących kosztów i zysków firmy. Odmiennym obowiązkiem może zostać analizowanie rentowności przychodów i kosztów czy też tworzenie struktury centrów przychodowo-kosztowych. Wymagane jest również regularne przeprowadzanie ocen rentowności inwestycji oraz analizy odchyleń.

W zamian za świadczoną pracę, kandydat mógłby liczyć m.in. na rozbudowany pakiet świadczeń socjalnych i imponujące możliwości rozwoju zawodowego (z awansem na dyrektorskie stanowisko włącznie).